Samotný křest ale rozhodně nespočíval jen v klasickém a okoukaném, nicméně chutném, přípitku. Pro návštěvníky nassfeldského areálu byl totiž připraven prodloužený víkend plný zábavy. Třeba s ohňovou podívanou nebo nefalšovanými korutanskými čerty, kteří vyděsili nejen malé lyžaře. Na jednom z mnohých vrcholů sjezdovek pak nechyběla ani náročná taneční soutěž v lyžákách a tombola.

Kromě těch, kteří si přijeli užít alpského slunce a sněhu, se na lyže postavil i moderátor Martin Dejdar, který toto středisko navštěvuje pravidelně už dlouhých 8 let. „Do Nassfeldu jezdím každoročně na opening sezóny, který je vždycky v polovině prosince. Pak se sem většinou vracím s rodinou na jaře a celkově jsem tu za rok aspoň třikrát. Je to tady skvělé, spoustu lidí už tu znám a rád se tady vracím. Tady je zejména perfektní to, že když člověk nechce, nemusí za celý týden jet jedinou sjezdovku dvakrát.“ Poslední slova už byla slyšet jen z dálky, protože je na nás křičel rozjíždějící se Martin, který nechal naplno propuknout svůj komediální talent. Rukama plácal všude možně kolem, nohy se mu rozjížděly, takže každá lyže jela jinam a on věrně předstíral, že stojí na lyžích poprvé v životě. Vypadalo to komicky, ale byl to obrovský nápor na svaly a stabilitu. Všichni kolem se náramně bavili, a to bylo pro Martina obrovské zadostiučinění.

To Berenika Kohoutová se naopak snažila vypadat na fotografiích co nejvíce akčně, a tak na svém snowboardu sjížděla jeden kopec za druhým, aby si vlastní styl ještě zdokonalila. „Já už chci ve svém životě jenom jezdit na snowboardu, pít hruškovici na baru na vrcholu kopce a večer se naložit do vířivky! To znamená, že asi budu muset strávit zbytek života v Nassfeldu,“ snila a užívala si horského sluníčka jen v lehkém tričku Berenika, která občas do Alp jezdí, ale zde byla poprvé.

Martin ani Berenika si nemohli nechat ujít příležitost zahrát si na Járu Cimrmana, a tak na rozhraní Itálie a Rakouska pořád přešlapovali sem a tam. Přitom dokola opakovali: „Jsem v Itálii…a už jsem v Rakousku…a teď zase v Itálii…a už zase v Rakousku!“

Martin, který už každoročně plánuje dovolenou na tomto místě, vzkazuje všem, kteří nyní hledají místo pro svůj zimní relax: „Všem, kdo tu ještě nebyli, bych doporučil, aby se přijeli do Nassfeldu, a do Rakouska vůbec, podívat, protože tady je krásně jak v zimě, tak v létě. Pokud to nejde, tak ať se alespoň podívají na ten portál, který jsme tu křtili, protože ten jim představí celé Rakousko a najdou tam vše potřebné pohromadě.“

A proč jezdí Martin Dejdar pořád právě sem? Je tady už skoro jako doma. A jak nejen on sám říká, je tady vždycky krásná zima jako od Lady. Kromě toho nepotkáte fronty u vleků, všude jsou hory a široké sjezdovky - vždyť právě tady, na rozhraní Itálie a Rakouska, jich je na 110 kilometrů.