(0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
41. A. Radulov z trestného střílení.
43. T. Nosek (Kousal, Buchtele), 45. Novotný (Šimánek).
Rozhodčí: Rantala, Salonen (oba Finsko) - Sadovnikov, Zacharenkov (oba Rusko). Vyloučení: 3:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 9897.
Sestavy:
Jerjomenko - Medveděv, Čudinov, Zubarev, I. Nikulin, Rjasenskij, Denisov, Kablukov, Kiselevič - A. Radulov, Šipačov, Kovalčuk - Pěrežogin, Těreščenko, Popov - Tichonov, Burmistrov, Panarin - Prochorkin, Averin, Kokarev.
Salák - Zámorský, Ševc, Krajíček, Barinka, Němec, Čáslava - P. Nedvěd, J. Hlinka, Červenka - Sekáč, Jan Kovář, Vondrka - Radil, Novotný, Šimánek - T. Nosek, Kousal, Buchtele.

Oproti sobotnímu střetnutí se Švédskem udělal kouč Hadamczik dvě změny. V sestavě se objevil debutant Radil, jenž na pravém křídle třetí formace vystřídal Vincoura. V defenzivě poté scházel obránce Mojžíš, kterého nahradil Ševc.

Rusové byli po včerejší porážce s Finskem při chuti a před natěšenými fanoušky hodlali zvítězit. Podle toho také vypadalo úvodní dějství tohoto střetnutí, v němž domácí povolili českému výběru pouhé dvě střely na branku, zatímco sami byli ve svém útočném pásmu velmi nebezpeční.

Do první šance se domácí dostali hned ve druhé minutě, Alexander Burmistrov ale Saláka nepřekonal. O pouhou minutu později musel český strážce opět prokázat své umění, když čelil nebezpečné ráně Prochorkina. Drtivou pětiminutovku Rusů zakončil Tichonov, avšak ani on nejlepšího muže zápasu nepřekonal.

Češi v následujících minutách přežili dvě oslabení a když v samotném závěru úvodní části neuspěli ani Radulov s Těreščenkem, šlo se do kabin za lehce nespravedlivého stavu 0:0.

V prostřední části začali svěřenci kouče Hadamczika pomalu získávat půdu pod nohama a už po dvou minutách hry vystrašil Jerjomenka Červenka, který však po přihrávce aktivního Sekáče pálil pouze do hrudi připraveného gólmana.

V téže minutě se ale připomněli také Rusové. Při akci 2 na 1 pálil Panarin, Salák ale dobře vykryl střelecký úhel a připravenou vyrážečkou změnu skóre nepřipustil. Šance se nadále rodily na obou stranách. Český gólman zastavil nepříjemnou teč Tichonova, Jerjomenko
si poté poradil s nebezpečným zakončením Hlinky i Buchteleho bekhendem mezi betony.

Bezbrankový stav vydržel až do 41. minuty, v níž Ševc fauloval Radulova a ruský forvard dostal po pouhých osmnácti vteřinách třetího dějství k dispozici trestné střílení. Precizně provedeným bekhendovým blafákem nedal Salákovi šanci a rychlou střelou pod horní tyč poslal domácí do vedení.

Z něj se ale Rusové dlouho neradovali. Salák nejdříve zlikvidoval šanci Perežogina, aby prakticky vzápětí Češi skóre dokonale otočili. Z premiérové branky v národním týmu se radoval Tomáš Nosek, který se po neúspěšném nájezdu Kousala nacpal před bránícího protihráče a pohotovou dorážkou srovnal. O pouhých 105 vteřin později dokonal obrat Novotný, jenž osamocený na brankovišti proměnil v branku přesný pas Šimánka.

Sborné navíc nepomohl ani fakt, že jen pár okamžiků před třiadvacátou reprezentační brankou Novotného trefil trápící se Kovalčuk pouze břevno, což potvrdil také rozhodčí u videa.

Rusové v závěru střetnutí usilovali alespoň o vyrovnání, Kovalčuk ale v dobré pozici trefil pouze tyč. Když navíc domácí neuspěli ani při závěrečné hře bez brankáře, mohli se Češi radovat ze třetí výhry na tomto turnaji. Národnímu týmu přitom stačilo k zisku osmi bodů pouhých šest vstřelených branek.