Důležitými postavami European Allstars byly také Simona Baumrtová s Petrou Chocovou, které navázaly na účast Barbory Závadové z před dvou let.

V pátek skončila Baumrtová druhá na 200 metrů znak a výborně zvládnutým znakařským úsekem navíc nasměrovala polohovou štafetu Evropy na 4x100 metrů k vítězství. Petra Chocová překonala český rekord na trati 200 metrů prsa, na níž naposledy startovala před více než rokem na ME v krátkém bazénu v Chartres. Ve svém závodě skončila čtvrtá.

V sobotu, kdy Duel in the Pool vyvrcholil, znovu výtečně zaplavala Simona Baumrtová. Na 100 metrů znak obsadila 2. místo, když vítězná Američanka Olivia Smoliga dohmátla jen o pět setin sekundy dřív. Baumrtová dosáhla času 57,11. Petra Chocová na prsařské stovce předvedla svůj letošní nejlepší výkon 1:05,61, kterým se umístila na solidní čtvrté příčce a od dalšího českého rekordu ji dělilo jedenáct setin sekundy.

Klání v Glasgow bylo teprve třetím mezi Evropou a USA, v dřívějších letech se utkávala s USA Austrálie. Letošní ročník byl se skóre 132:131 pro USA jednoznačně nejvyrovnanější. V roce 2009 v Manchesteru zvítězilo USA 185:78 a před dvěma lety v Atlantě 181,5:80,5.