České dráhy vypraví nejvíce posilových vozů v tradičních směrech z Prahy na Slovensko, například do Košic, dále na severní a střední Moravu. Posilové vozy pojedou ale i v dalších směrech. Například více vozů bude zařazeno do rychlíku Karlštejn z Prahy do Chebu, v IC Šohaj z Prahy do Olomouce, ve spoji EN Slovakia do Popradu a Košic.

Vedle míst na sezení nebo lůžkových vozů jsou posilovány i autovozy. Přesto jsou již nyní prakticky všechny noční vlaky mezi ČR a Slovenskem vyprodány. V nabídce jsou poslední jednotlivá místa. Prakticky vyprodány jsou i autovozy do Popradu a Košic.

Opravdu silnou frekvenci očekává dopravce v sobotu 21. prosince u vlaku EC Košičan z Prahy do Košic. Rezervace jsou v tomto vlaku téměř vyprodány, ve vlaku budou zařazeny další dodatečné vozy i pro cestující bez rezervací. Přesto musí cestující počítat, že zítra bude tento spoj velmi silně obsazen.

Pro velké množství pravidelných i posilových vozů, značnou délku a hmotnost soupravy již tento vlak nemůže být více posílen, proto dopravce doporučuje využít i další vlaky z Prahy do Žiliny. Ty jezdí v intervalu dvou hodin, a to jak přes Ostravsko, tak přes Valašsko.

Cestujícím dopravce doporučuje neodkládat ani nákup rezervace na spoje SC Pendolino mezi Prahou a Ostravou. Dnešní odpolední spoje byly již v ranních hodinách obsazeny až na 90 % a zájem o rezervace na tyto vlaky je značný.

Podobně doporučuje pořízení rezervací i na další dálkové spoje. Bohužel cestující v ČR, narozdíl například od Rakušanů nebo Němců, nejsou při plánování svých cest na větší vzdálenosti zvyklí pořizovat si rezervace míst.