„Jeho výkony neodpovídají tomu, co jsme od něj očekávali. Roli hraje také ekonomické hledisko. Poměr cena/výkon není podle našich představ,“ dodává trenér, který hráčovu výkonnost řešil na několika osobních pohovorech. Posledním termínem ke zlepšení byl duel v Třinci před aktuální reprezentační přestávkou.

„Myslím, že hráči ode mě dostali dostatek prostoru a šancí, ale nejde držet donekonečna stejnou linii. Něco se s kádrem musí udělat a rozhýbat,“ konstatuje šéf realizačního týmu. „Samozřejmě nikdo Tomáše neoznačuje za hlavního viníka porážek, jsme v tom celý tým. Ale jde o klíčového hráče, který má hodně času na ledě, ovšem je u spousty inkasovaných branek. Navíc nemusí být jediný, kdo kádr opustí.“

Čtyřiatřicetiletý rodák z nedalekého Mostu tedy může zamířit do jiného klubu. V dresu Pirátů letos Tomáš Divíšek naskočil do všech dosavadních 32 utkání, v nichž šestkrát skóroval a přidal deset asistencí. Jako druhý nejproduktivnější hráč mužstva má však nejhorší bilanci účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech. Číslo -25 je zároveň nejhorší v celé Tipsport extralize.

Celkem naskočil Tomáš Divíšek za Chomutov do 55 mistrovských zápasů, zaznamenal v nich deset gólů a přidal 18 asistencí. Jeho aktuální extraligová bilance čítá 655 startů, 187 přesných zásahů a 242 finálních přihrávek.