Šance českých týmů? Cílem je druhé místo ve skupině

„Přál bych si, aby naše týmy vybojovaly ve skupinách druhé místo. Když pominu souhru v losu a vždy nasazené Dánsko, věřím, že kluci porazí Slovensko a udělají vše pro vítězství proti Irsku. To samé bych rád řekl o našem ženském družstvu - vítězství proti Maďarkám a zdolání velmi nepříjemných hráček z Turecka, byť toto utkání opravdu nebude procházka růžovým sadem,“ hodnotí ambice českých týmů po losu evropského šampionátu Tomasz Mendrek, trenér českého národního týmu.

Proti favorizovanému Dánsku vytyčuje Mendrek jasný cíl: ,,Chtěli bychom urvat alespoň jeden bod. Reálněji to vidím u ženského týmu.“ Že se nejedná o nijak lehký úkol, dokazují výsledky z posledního Mistrovství Evropy družstev, které se konalo v roce 2012. Dánské družstvo mužů s přehledem zvítězilo, Dánky si odvezly stříbrné medaile.

Kompletní rozlosování je k nalezení na serveru Tournamentsoftware.

Složení českých týmů 

O definitivním složení obou družstev rozhodne reprezentační trenér Tomasz Mendrek už koncem ledna, tedy ještě před mistrovstvím republiky, které proběhne hned první únorový víkend v Mostě. ,,Moje představa je taková, že na ME družstev odcestujeme ve složení 5+5, tedy pět mužů a pět žen,“ prozradil Mendrek.

„Také chci, aby nominovaní hráči byli pozváni na společné krátké soustředění v týdnu před evropským šampionátem,“ podotkl Mendrek. Část reprezentantů totiž dlouhodobě trénuje v zahraničí. 

O Mistrovství Evropy 

Mistrovství Evropy mužských a ženských družstev se koná jednou za dva roky. Tento ročník se odehraje ve švýcarské Basileji od 11. do 16. února 2014. Z posledního ME, které se konalo v roce 2012 v Holandsku, si oba české týmy odvezly stejné umístění – tedy druhé nepostupové místo ve skupině.

Každé utkání se hraje na pět zápasů (tři dvouhry a dvě čtyřhry) a každý hráč v jednom utkání může nastoupit maximálně do dvou zápasů.