V úterý 10. prosince přijali policisté před půlnocí oznámení na tísňové lince 158, že v obci Třebenice nákladní vozidlo Iveco Daily poškodilo při couvání dopravní značku a následně z místa odjelo. Policisté zjistili popis automobilu i směr, kterým v jízdě pokračovalo, a začali po vozidle pátrat.

„Hlídka, která jela ve směru z Třebíče, podezřelý automobil potkala na ulici Hrotovická. Za vozem policisté okamžitě jeli a řidiči dávali výzvu k zastavení. Ten nejprve nereagoval a v jízdě pokračoval, po několika stech metrech ale zastavil. Ve vozidle byli kromě řidiče ještě další tři mladí lidé,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Řidič byl evidentně opilý, policisté mu při dechové zkoušce naměřili hodnotu 2,08 promile alkoholu. Také zjistili, že mladý muž nevlastní řidičské oprávnění a není vlastníkem vozidla. Opilého řidiče policisté převezli na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

„Dále provedli šetření za účelem vypátrání majitele vozidla. Policisté zjistili, že jím je muž, u kterého je opilý řidič zaměstnán. Majitel vozidla o tom, že mladík tento automobil užil k jízdě, nevěděl. Opilý řidič využil znalosti, kde je automobil zaparkovaný a klíče měl jako zaměstnanec k dispozici. Vozidlo si následně převzal jeho majitel,“ dodala Kroutilová.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů. Devatenáctiletý muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Případ policisté dále prověřují a dále šetří také dopravní přestupky, kterých se mladík dopustil v souvislosti s dopravní nehodou, od které ujel.