Náklady na opravu dosáhly částky 600 tisíc korun. Jde o jednu z vůbec nejvýznamnějších vrcholových jizerskohorských cest. Trasa je určena hlavně pro zdatnější turisty, kterým se nicméně za podané výkony naskýtá odměna v podobě jedinečných pohledů na zalesněné partie Jizerských hor a Krkonoš. Další krásné pohledy do okolí nabízí rozhledna na vrcholu hory Smrk.

„Rekonstrukce probíhala v náročném terénu, do kterého jsme museli instalovat kamenné svodnice, aby se dala lépe odvádět dešťová voda. Obnovou prošly také žulové stupně. Ve vrcholové partii cesty je nový 85 metrů dlouhý dřevěný chodník,“ podotkl ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR Liberec Ludvík Řičář. „Oprava cesty se již stala nevyhnutelnou, vlivem porušeného odvodnění docházelo k výrazné erozi cesty a její zdolání bylo stále obtížnější. Věříme, že od této chvíle již bude pro turisty výstup na horu Smrk příjemnější, a i když jde o vrcholovou cestu, tak i snadnější,“ doplňuje Ludvík Řičář.

Na nejvyšším vrcholu české části Jizerských hor (1 124 m.n.n) Smrk stávala rozhledna od roku 1892. Nechali ji tady postavit občané Nového Města pod Smrkem. Původní dřevěná rozhledna byla vysoká 25 metrů. Byla nejprve zkušebně postavena v údolí, a teprve potom pracně rozebrána a přepravena na vrchol hory. Celá akce trvala sedm týdnů. Později byla u rozhledny postavena i chata umožňující přenocování.

Díky důkladné údržbě vydržela rozhledna neuvěřitelných padesát let. Zničila ji až válečná doba a torzo věže se definitivně zřítilo počátkem padesátých let dvacátého století. Teprve až v devadesátých letech dostávají snahy občanů Nového Města pod Smrkem konkrétní podobu a v polovině srpna 2003 byla zahájena stavba nové ocelové rozhledny, která byla 21. září 2003 slavnostně předána veřejnosti. Z rozhledny se návštěvníkovi otevírá kruhový výhled na Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory a daleko do Saska a Polska. Rozhledna je celoročně volně přístupná.