Možná návštěvníky překvapí, že za tu dobu se v regionu objevilo mnoho míst, kde se pivo vařilo nebo nadále vaří. Více než čtyři desítky z nich chrudimská výstava prezentuje. A aby toho nebylo málo, tak jsou zde k vidění i fotografie srovnávající historický a současný stav pivovarů a předměty, které jsou s pěnivým mokem úzce spjaty. Konkrétně se jedná třeba o staré lahve, sudy či nádoby na pití piva. Chybět pochopitelně nemůže ani náznak staré hospody z období 1. republiky nebo bednářské dílny.

Návštěvník si může prohlédnout propagační filmy pivovarů z Hlinska a Pardubic a film z Velkých Popovic z roku 1934, představující tehdejší výrobu, ale také si přečíst či zakoupit noviny Pivovarský kurýr, vydané k této příležitosti, a seznámit se s mnoha zajímavostmi, které s pivovarnictvím souvisely, nebo třeba ochutnat dva druhy sladu, odvážlivci i hořký granulovaný chmel.

Výstava je navíc plná pozoruhodných interaktivních prvků. Celá rodina si zde může zahrát stolní hru, kde se jednotliví členové něco dozvědí, ale kde se hlavně pobaví. Téměř každé čtvrteční odpoledne na návštěvníky čekají ochutnávky piv z různých pivovarů kraje, takže se máte na co se těšit. A pověstnou třešinkou na dortu může pro zájemce být exkurze v hlineckém pivovaru Rychtář, která se bude konat 23. ledna 2014.

Výstava potrvá do 26. ledna 2014. Více na www.muzeumcr.cz.