„Špičkové výsledky obou anketách nás velice těší,“ říká Ladislav Koubek, zodpovědný ve ŠKODA AUTO Česká republika za prodej fleetovým zákazníkům. „Toto vynikající hodnocení odborníků je opět důkazem mimořádných vlastností našich vozů, které nabízí jedinečnou kombinaci vysoké užitné hodnoty, maximální spolehlivosti a nízkých provozních nákladů. S nejširší paletou produktů v historii naší společnosti chceme v příštím roce tuto výbornou pozici ve fleetových obchodech dále posílit,“ dodává Koubek.

V anketě ALD Automotive Fleet Awards 2013 triumfovaly dva vozy s okřídleným šípem ve znaku – nová ŠKODA Octavia Combi a zásadně modernizovaná ŠKODA Superb Combi. Nová Octavia Combi vyhrála v kategorii Benefit, důkladně modernizovaný Superb Combi v segmentu Benefit Plus, což je kategorie vyhrazená segmentu manažerských automobilů. Vedle toho je nutno zmínit druhé místo pro městský vůz ŠKODA Citigo v kategorii Mini.

Ceny ALD Automotive Fleet Awards uděluje každoročně časopis FLEET. Vozy hodnotí stočlenná porota, která je složena ze zástupců středního až vrcholového managementu rozličných českých společností. Porota měla možnost se v rámci testovacích dnů se všemi 64 nominovanými automobily podrobně seznámit a získat tak relevantní podklady pro své hodnocení.

V anketě Flotila roku dosáhla česká automobilka dvou double. S nejvyšším počtem bodů mezi všemi hodnocenými vozy vůbec zvítězila ŠKODA Fabia v kategorie Referentské vozy před modelem ŠKODA Rapid. ŠKODA Octavia byla oceněna jako nejlepší Manažerský vůz, kde zvítězila nad autem ŠKODA Superb. Druhá místa získala také ŠKODA Yeti v segmentu SUV a Roomster v kategorii MPV.

S tímto výsledkem je ŠKODA nejúspěšnější značkou v této anketě, pořádané časopisem Flotila. Svůj hlas celkem odevzdalo přes jeden tisíc fleetových manažerů. Výsledek navíc ovlivnily také prodejní výsledky na českém trhu. Byly hodnoceny vozy v sedmi kategoriích. Flotila roku se letos konala již podesáté.

Modely značky ŠKODA jsou mezi českými firemními zákazníky velice oblíbené. V prvních deseti měsících roku 2013 dodala značka podnikům a úřadům zhruba 31.400 vozů, což odpovídá podílu 37,4 procent na fleetovém trhu. V žebříčku nejprodávanějších firemních vozů jsou na prvních pěti místech výhradně modely ŠKODA. Bestsellerem je nová ŠKODA Octavia, následuje ŠKODA Fabia, Rapid, Superb a Citigo. ŠKODA Yeti je nejprodávanějším kompaktním SUV, ŠKODA Roomster je jedničkou v segmentu MPV.