Miroslav Holec se narodil 8. listopadu 1987 v jihočeském Písku. Hokej hraje už od svých šesti let, kdy jej k němu přivedl jeho otec. Holec se podobně jako většina dalších mladých sportovců rozhodoval mezi dvěma největšími českými sporty. Nakonec však nad fotbalem vyhrál lední hokej.

Ve svém rodišti, tehdy druholigovém Písku, začal Holec rovněž svou seniorskou kariéru, ale chvíli na to, už ve dvaceti letech, se rozhodl pro přestup o ligu výše, a to do Havlíčkova Brodu. Během jeho působení v Rebelu si pak Holce vyhlédl trenér pražské Slavie Vladimír Růžička. Olympijský vítěz si mladého hráče povolal do A-mužstva už v ročníku 2007/08. Hned se tak mohl radovat z mistrovského titulu, i když v extraligovém play-off odehrál jen jeden zápas. Titul však bere jako svůj prozatím největší úspěch a čeká na ty další.

Holcovým cílem je hrát extraligu pravidelně, což se mu podařilo už v brněnské Kometě, kam přestoupil před ročníkem 2011/12 a hned vybojoval, i na úkor Plzně, stříbro. V pěti zápasech play-off si připsal tři body. V loňské sezóně sice Kometa do vyřazovacích bojů neproklouzla, mladý útočník si ale připsal pěkných 18 bodů v 52 utkáních. Nyní přichází v polovině ročníku na západ Čech.