„Vánoční hvězda má smysl a velmi rádi ji podporujeme, vždyť pomáhá nemocným dětem a jejich rodičům. A těší mě, že se naše spolupráce ještě více prohlubuje,“ sdělil primátor Miroslav Adámek.

Radnice letos podpoří organizátory nejen tím, že zakoupí 50 kusů velkých vánočních růží a poskytne k prodeji své prostory, ale také pomůže s rozvozem těchto květin po Zlíně i okolí. Vánoční růže budou stát stejně jako v loňském roce. Velká vyjde na 150 korun (z nichž 47 korun dostane jejich pěstitel a 103 korun Sdružení Šance), menší je o 50 korun levnější.

V loňském roce vynesl prodej vánočních růží částku přes půldruhého milionu korun. I díky němu může Sdružení Šance hradit rodičům pobyt s léčeným dítětem v nemocnici po dobu tří měsíců, finančně pomáhat rodinám s onkologicky či hematologicky nemocnými dětmi, nebo zaplatit rodinám s dítětem po absolvování léčby týdenní zotavovací pobyt.

„Moc děkujeme všem, kteří si naše růže kupují. A velký dík patří i těm, kteří tyto květiny pomáhají prodávat,“ vzkázala Zdeňka Wasserbauerová ze Sdružení Šance.