„Stromy rozsvěcujeme prakticky každým rokem, jen letos jsme se rozhodli poprvé udělat rozsvěcování slavnostní a oficiální. Chtěli jsme tak poděkovat Bohumíňákům za podporu v soutěži O nejhezčí strom republiky, v níž jsme už díky jejich ohromné podpoře dvakrát uspěli, a založit tak novou tradici. Příjemně nás všechny překvapilo, kolik přišlo lidí. Jsme zvyklí, že tisíce Bohumíňáků přicházejí na náměstí na Štědrý večer, ale že jich jen o něco méně přijde i na rozsvěcování smrčků, to jsme nečekali. Bohumíňáci jsou skvělí a je vidět, že umí držet spolu,“ okomentoval akci starosta Bohumína Petr Vícha.

Ten celý akt rozsvícení na náměstí předal dvěma úspěšným bohumínským tanečníkům - 10letému Tomáši Opicovi a 20letému Marcu Běhalovi ze souborů Radost a Impuls, kteří se právě vrátili z Mistrovství světa v showdance v neměcké Riese. Oba dva získali za své výkony ve svých kategoriích bronzové medaile.

„Díky padesátitisícové výhře v soutěži jsme výzdobu našich stromů rozšířili, mají světelné řetězy, závěsy i krápníky a celkově barevně ladí s celou výzdobou náměstí. Doufáme, že se lidem budou líbit a že je rovněž v letošním roce v soutěži podpoří. Už teď jim děkujeme za podporu. Příští rok slavnostní rozsvěcování ještě vylepšíme a možná přidáme i ohňostroj,“ uvedla Miroslava Šmídová z bohumínské radnice, která má vánoční výzdobu v Bohumíně na starosti.

Soutěž O nejhezčí vánoční strom republiky odstartovala v pondělí 2. prosince a potrvá až do neděle 29. prosince. Soutěž probíhá pouze na internetu, konkrétně na webové adrese http://www.rozsvitimevasevanoce.cz/soutez/.

V posledních dvou ročnících soutěže skončil Bohumín na prvním a druhém místě. Pokud by Bohumín v soutěži uspěl také tentokrát, rozšířil by za výhru vánoční výzdobu. Vítězné město vyhraje 30 tisíc, město na druhém místě 20 tisíc a na třetím pak 10 tisíc korun.