Podle vyjádření zástupce francouzské společnosti by měly vybrané zámky po rekonstrukci sloužit jak pro hotelové, tak i turistické a kulturní účely. Vybudováním hotelového komplexu se navýší počet pracovních míst a posílí se turistika v kraji.

„Jde o zajímavou myšlenku. Středočeský kraj vytváří kvalitní zázemí pro Prahu a snaží se stejně jako Praha rozvoj kultury podporovat. Pokud by existoval silný investor, který by byl ochoten vložit do tohoto projektu své finance, a pokud by část nákladů pokryly prostředky získané z fondů Evropské unie, podporoval bych, aby se v tomto případě kraje spojily. V podstatě si myslím, že obecně není problém cokoli postavit, avšak problematický už bývá následný provoz tak, aby se vložené finance vrátily zpět a subjekty byly v zisku. Zatím na takové projekty nebyly finance, kraj se totiž musí primárně postarat například o zateplení škol, oblast zdravotnictví a sociální péči,“ uvedl k plánům francouzské společnosti hejtman Josef Řihák.

Další jednání se uskuteční v polovině prosince, kdy zástupce firmy Christian Dromard opět zavítá do České republiky a sejde se zástupci jednotlivých krajů.