Z důvodu zhoršených klimatických podmínek, těžko přístupného terénu a malé viditelnosti bylo ohledání místa pádu lanovky odloženo na sobotní dopoledne.

„V průběhu sobotního dopoledne a částečně také odpoledne proběhlo na místě zřícení ohledání místa. Uvedená lanovka z doposud provedeného šetření měla sloužit pouze k přepravě materiálů. Nákladní lanovka tedy nebyla s největší pravděpodobností určena k přepravě osob,“ uvedl trutnovský policejní mluvčí Udo Ertner.

Při samotném ohledání místa byla provedena prohlídka konstrukce lanovky, tažného lana i samotného navijáku s motorem, který zajišťoval pohyb celého zařízení. „Z provedeného šetření jsme zjistili, že tažné lano prasklo, následkem čehož asi došlo k pádu zavěšené lanovky, která spadla směrem ke korytu řeky Labe,“ podotkl Ertner. Proč k přetržení lana došlo, by měla objasnit nařízená expertíza, které bude lano podrobeno.

Při ohledání na místě pracoval jak policejní technik, tak i pracovník služby kriminální policie a vyšetřování či policisté ze Špindlerova Mlýna. Těm technickou pomocí a technickými prostředky zajišťovali bezpečný výkon služby při samotném ohledání v těžko přístupném terénu hasiči ze Špindlerova Mlýna a Vrchlabí.

„Do současné doby nedošlo ze strany Policie České republiky v Trutnově k zahájení trestního stíhání konkrétní osoby. Míra zavinění a zjištění přesné příčiny pádu uvedené lanovky budou předmětem dalšího šetření,“ dodal policejní mluvčí závěrem.