„Cítíme potřebu podpory domácího cestovního ruchu a já pevně věřím, že Češi v příštím roce budou i díky naší kampani poznávat zatím nepoznané kouty své krásné vlasti,“ řekl generální ředitel agentury CzechTourism Ing. Rostislav Vondruška.

Přesně měsíc před Štědrým dnem se zahalila starobylá Olomouc do vánočního hávu, aby návštěvníkům nabídla neopakovatelnou atmosféru vánočních trhů. V historickém jádru města na ně dýchne magie uplynulých staletí, stejně jako je zahřeje útulná a přátelská atmosféra, kterou ve Vídni nebo Salzburku nenajdou.

Proč jezdit daleko za hranice, když se dá příjemná předvánoční atmosféra zažít také tady u nás? Kdo před koncem roku čerpá dovolenou, kterou nestihl přes rok vybrat, může si udělat malý výlet do krásného města, jakým Olomouc bezesporu je, a odpočinout si od nákupního shonu na historickém náměstí plném překvapení.

„Letos jsme pro návštěvníky připravili opravdu bohatý program. Každý den se mohou těšit na kapely i divadlo. Také chystáme symbolickou zabijačku, speciální mikulášskou linku a na Štědrý den tu proběhne Půlnoční bohoslužba,“ vypočítává jeden z organizátorů Pavel Spálený a dodává: „Už teď také mohou děti nosit dopisy Ježíškovi k našemu vánočnímu stromu, kde jsme zřídili Ježíškův poštovní úřad.“

Olomoucké Horní náměstí návštěvníkům nabídne více než osmdesát stánků s rozličným vánočním zbožím. Vedle nakupování je pro zpestření připraveno rovněž moderní kluziště, které ocení děti i dospělí. Po bruslení se doslova nabízí posílit se lahodným Olomouckým punčem nebo svařeným vínem. Vlastní hrníčky a poukázky na punč, neboli Punčovky, si lze pořídit buď na místě, nebo na internetových stránkách vánočních trhů.

Adventní Olomouc se díky její neopakovatelné atmosféře probojovala do finále soutěže agentury CzechTourism DestinaCZe 2013 v sekci Genius Loci, která hledá nejmagičtější místo Čech a Moravy.

Více informací naleznete na www.vanocnitrhy.eu, www.ceskozemepribehu.cz nebo na www.destinacze2013.cz.