Do Bohumína letos přijede znovu téměř stovka prodejců. V dřevěných stáncích se budou předhánět s nadílkou především ručních výrobků. Někteří návštěvníkům přímo předvedou, jak se vyrábějí. Lidé se tak mohou těšit na zdobení baněk nebo ukázky výroby vánočních věnců. K mání budou nejrůznější vánoční dekorace – ze slámy, dřeva, vizovického těsta nebo papíru. Nebude chybět cukroví, koření bez glutamátu, čajové směsi, přírodní mýdla, svíčky, výrobky z rakytníku, bižuterie, šály a čepice, keramika, dřevěné výrobky, hračky nebo předměty z litého kamene. Kromě stánků se lidé mohou těšit na různé dobroty. Ochutnat budou moci punč, medovinu či svařené víno, stejně jako trdelník, prvorepublikové pečivo, pečené kaštany, valašské frgály či pražené oříšky.

Speciální program připravila pořadatelská agentura K3 Bohumín pro naše nejmenší. Čekají na ně nejen živá zvířátka z ostravské zoo, ale rovněž oslíček s koníkem a ovečkami. Děti si vyzkoušejí i výtvarnou papírovou dílničku. Ta bude fungovat ve foyer kina. Na děti tentokrát čeká speciální stroj, díky kterému si budou moci vyrobit vánoční ozdobu nebo dopisní papír a napsat přání Ježíškovi. Zhotovit bude možné i placky či magnetky na přání.

Aktivity pro děti jsou připraveny také v Salónu Maryška, kde se budou zdobit perníčky a k mání bude i medovník s horkou medovinou nebo čajem. Na náměstí pod širým nebem pak budou mít dítka k dispozici speciální poštovní schránku na dopisy pro Ježíška. Tam už na ně bude čekat andělíček, který jim pomůže s odesláním dopisu, případně s jeho sepsáním.

„Živý betlém bude k vidění třikrát, a to v 9:30, 11 a 13:30 hodin, kdy zamíří od kina směrem k umělému betlému na začátku náměstí. Návštěvníci jarmarku se s postavami z betlému budou moci rovněž vyfotit nebo si zazpívat vánoční koledy s folklórním souborem Morava. Uprostřed náměstí se po roce opět objeví zvonička, tentokrát ale zvoneček nahradí jmelí. Vzdáme tak hold vánoční tradicí líbání pod jmelím. A pro návštěvníky jsme připravili v části věnované vánočním zvykům i ochutnávku horké čokolády,“ uvedla za agenturu K3 Bohumín Radana Vozňáková.

V kině K3 připravili organizátoři pro děti ještě od 9 hodin promítání animované komedie Zataženo, občas trakaře. Vstupné bude 80 korun. Ve 14 hodin se mohou malí diváci těšit na další pohádku, a to o šnečích závodech, nazvanou Turbo. Vstupné bude 90 korun.