Stavební firma z Olomouce provádí v těchto dnech ve Valašském Meziříčí opravu svršku železniční tratě. Místem, kde opravy probíhají, se pohybují vlakové soupravy dovážející na pracoviště materiál potřebný k úpravě svršku, dále na místě jezdí dvoucestný speciální pracovní stroj (Liebherr A 900, který se může pohybovat jak po silnici, tak i po kolejišti pomocí přídavných koleček) a také tam dělají pracovníci, kteří manuálně upravují štěrk mezi kolejemi.

„Ve středu kolem čtvrt na dvě odpoledne se v kolejišti stal vážný pracovní úraz, při kterém speciální pracovní stroj zranil jedenatřicetiletého stavbyvedoucího z Prostějova, kterému při couvání po kolejích přejel nohu. Přítomní pracovníci přivolali na místo ihned rychlou záchrannou službu. Ta vzhledem k vážnému poranění končetiny zajistila letecký transport zraněného muže do olomoucké nemocnice,“ řekla k případu krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

„Tento pracovní úraz nadále prošetřujeme společně s inspektorátem bezpečnosti práce, ale podle dosavadních zjištění si stavbyvedoucí úraz zavinil sám neopatrným pohybem v kolejišti,“ dodala Javorková.