Pokud člověk přemýšlí nad vánočním dárkem, který by potěšil celou rodinu, měl by určitě vyzkoušet některou z klasických společenských her. „O Vánocích se sejde celá rodina, kde má každý samozřejmě rozdílné zájmy. Společenské hry jsou proto úžasným prostředkem, jak najít společnou řeč a rodinné vztahy prohloubit,“ potvrzuje Šlemínová.

Když se řekne společenská hra, většina lidí si představí například Člověče, nezlob se, nebo Dámu. Na českém trhu je ovšem pestrá nabídka her, které si užije celá rodina. „Naprostou klasikou jsou Dostihy a Sázky, které patří k českým Vánocům již dobrých 30 let,“ upřesňuje Šlemínová a doplňuje, že Dostihy a Sázky jsou českým fenoménem.

Na trhu jsou k dispozici rovněž hry určené pro nejmenší, u kterých jsou oblíbené motivy Krtečka. K dostání je například Moje první hra s velkou dřevěnou figurkou, klasické pexeso s Krtečkem, nebo dětské karty. „Dítka často upřednostňují hry s motivy svých oblíbených pohádkových postav. Kromě českého Krtečka to jsou i postavičky z produkce Walt Disney, těm je věnována např. česká novinka Champion, která v dětech rozvíjí schopnost odhadu, koordinace a soustředění, ale zároveň si u ní užijí spoustu legrace,“ vysvětluje Šlemínová.

Ani dospělí o zábavu nepřijdou. Paní Šlemínová doporučuje některou z netradičních her pro dospělé: „Silvestrovskou noc si lidé mohou zábavně zavzpomínat na teenagerovské období a zahrát si hru Flaška v novém provedení. Cílem hry je přijít z flámu živý a zdravý jako první.“