Supertajfun, jenž je na Filipínách známý jako Jolanda, se stal jednou z vůbec nejsilnějších tropických bouří v historii a podle tamních úřadů si vyžádal životy nejméně deseti tisíc lidí. Počet postižených se dokonce odhaduje na několik milionů.

Během posezónního testování Formule Renault 3.5 v Barceloně tým Lotus ukázal, že mu situace v Asii není lhostejná a prostřednictvím svých vozů vyjádřil všem obětem tajfunu podporu. Programem „Bangon Pinoy“ vyzývá Lotus a telekomunikační společnost Globe k pomoci obětem postiženým supertajfunem.

Od loňské sezóny jezdí za českou sestavu Filipínec Marlon Stockinger, který si v průběhu celého roku mohl užívat obrovské podpory ze strany fanoušků. Nyní je to právě on, kdo chce naopak své krajany podpořit.

„Těžké časy netrvají věčně, ale lidé s kuráží jsou neoblomní! Moje myšlenky se v těchto dnech upínají na všechny, které postihl tajfun Jolanda. Společně se svými sponzory Globe a Tattoo chceme Filipínám pomoci,“ podotkl Marlon Stockinger, jenž se následně krátce rozpovídal také o závodění. „I když nám první místo během jízd uniklo jen o vlásek, udělal jsem maximum, abych svou zemi hrdě reprezentoval. Dohromady budeme silní!“