Straka donedávna působil v Plzni a sezónu začínal ve švýcarském Langnau. Nyní bude působit na severu Čech. Pokud se podaří jeho příchod administrativně vyřešit ještě dnes, nastoupí zkušený útočník už proti Bílým Tygrům z Liberce.

Pětatřicetiletý bývalý reprezentační forvard se narodil v Jindřichově Hradci, avšak první krůčky do velkého hokeje udělal v Litvínově, kde si poprvé zahrál extraligu. V ní posléze oblékl dres Plzně, Sparty či Znojma a nastřádal téměř pět stovek startů.

Do zahraničí se Josef Straka poprvé vydal během výluky NHL v sezóně 2004/2005, kdy vypomohl v několika duelech Linci. Definitivní odchod mimo hranice republiky uskutečnil zkušený hráč v létě 2006, kdy se dohodl na smlouvě s finským týmem Lukko Rauma.

O rok později se střední útočník vydal do ruského Čerepovce, kde strávil téměř pět sezón. Zažil také zrod Kontinentální hokejové ligy, v níž následně vystřídal Kazaň a Jekatěrinburg, kde nastupoval v minulém ročníku, který dokončil v Lukko Rauma.

Nový hokejový rok odstartoval Josef Straka v Langnau, které hraje druhou nejvyšší soutěž ve Švýcarsku. V National League B stihl šest zápasů a čtyři asistence. Rovněž bilance v Plzni vypadá velmi zajímavě, dva přesné zásahy a tři finální přihrávky v osmi extraligových bitvách.

Kromě několika elitních evropských soutěží sbíral Josef Straka zkušenosti rovněž na mezinárodním poli. V dresu České republiky zasáhla nejčerstvější posila do jednačtyřiceti klání, v nichž devětkrát skórovala. Předtím odehrál dvě mistrovství světa hráčů do dvaceti let.