Knížky byly odjakživa hodnotným dárkem pro každou generaci, avšak v současné hektické době nezbývá většině z nás na čtení čas. Skvělým řešením proto může být audioknížka.

Přiznám se, že zprvu jsem k ní byla skeptická a říkala si, že to prostě nemůže nahradit tištěnou knihu. Knížka je knížka, na tu nic nemá, říkala jsem si tehdy. Ale! Po poslechu detektivní trilogie Milénium, švédského autora Stiega Larssona, jsem změnila názor.

Osobitý přednes Martina Stránského Vás nejenom přenese do studených severských míst, kde se vše odehrává, ale hlavní postavy Vás dokonce vtáhnou mezi sebe a Vy si najednou uvědomíte, že v napjatých chvílích skoro nedýcháte a už už se sami chystáte zneškodnit protivníka a vyřešit tak celou záhadu. Prostě Vás ten příběh pohltí, ale zároveň Vás nepustí zpět, dokud se to nedovypráví celé!

Zní to neuvěřitelně, ano, souhlasím, ale četla jsem nejrůznější reakce na celé Milénium a všechny se shodovaly v jednom - posluchači klidně seděli 30 minut v zaparkovaném autě jen, aby si audioknížku doposlechli do konce!

Díky portálu Audiotéka.cz je momentálně na trhu neskutečné množství titulů. Snad každý si vybere podle svého oblíbeného žánru: detektivku, román, pohádku, thriller, rozhlasovou hru, vyprávění známých osobností nebo např. relaxační nahrávku. Ceny jsou srovnatelné s tištěnými knihami, někdy dokonce nižší, a to díky pravidelným slevovým akcím.

Za sebe můžu říct, že letošní Vánoce to u nás doma jistí právě audioknížky. Pro inspiraci můžu doporučit dětem třeba Tatínek není k zahození od Arnošta Goldflama, rodičům Povídky od Zdeňka Svěráka a sourozencům nebo přátelům například Dardu od Ireny Douskové.

Pokud Vás článek zaujal a navíc rádi soutěžíte, mám pro Vás ještě tzv. třešničku na dortu, a sice soutěž!

Na dva šťastlivce čeká audioknížka Brisingr ze série Odkaz Dračích jezdců - světový bestseller od Christophera Paoliniho. Čte Martin Stránský. Cenu do soutěže věnovala Audiotéka.cz
Brisingr - zdroj: Audiotéka.cz

Soutěžní otázka zní:
"Brisingr je Eragonův nový meč. Ale víte, jaký další význam má toto slovo ve Starověkém jazyce?"

Své odpovědi posílejte nejpozději do čtvrtka 28.listopadu 2013 na email: msofficial@seznam.cz a nezapomeňte uvést svoje jméno.

Kdo jste fanoušky Martina Stránského, můžete se na Facebooku připojit do skupiny Martin Stránský (Official), kde se dozvíte spoustu novinek a zajímavostí nejen o tomto plzeňském herci.