Šestadvacetiletý odchovanec pardubického hokeje má ve své sbírce dva české tituly. Na jaře 2010 kryl záda Dominiku Haškovi, o dva roky později už byl on tou oporou, která táhla tým ČSOB Pojišťovny za triumfem v Česká pojišťovna play-off.

Zajímavostí je, že na druhé straně tehdy ve finále stála v barvách brněnské Komety hned čtveřice hráčů aktuálního kádru Pirátů. Dres celku z moravské metropole oblékali Tomáš Divíšek, Tomáš Malec, Jaroslav Svoboda a Jozef Balej.

Do nejvyšší seniorské soutěže naskočil Růžička poprvé v sezóně 2005/2006. Tehdy coby osmnáctiletý mladík střídal v průběhu bitvy na ledě Zlína Slováka Jána Lašáka a přispěl k pardubické výhře 1:0. O dvě sezóny později přišel poprvé do kontaktu s chomutovským hokejem, když ve finále první ligy naskočil do obou rozstřelů po prodloužení a přispěl k výhře Mladé Boleslavi 4:0 na zápasy.

Do následné baráže proti Ústeckým Lvům se zapojil po prvním nezdaru Bruslařského klubu a pomohl ke čtyřem výhrám v řadě, když poprvé inkasoval až ve 28. minutě třetí bitvy, kterou chytal a jež byla čtvrtým kláním prolínací soutěže.

Růžička procházel mládežnickými reprezentačními výběry všech věkových kategorií, na mistrovství světa osmnáctiletých ani dvacetiletých ale nikdy neodletěl. Rovněž v dresu seniorského áčka se zatím neobjevil.

Nyní bude do konce letošní sezóny hájit barvy Pirátů a pomáhat jim tak v cestě vzhůru tabulkou. Letos naskočil extraligou vyzkoušený gólman do dvanácti zápasů, v nichž měl úspěšnost zákroků 90,86 procenta a průměr obdržených branek na zápas 2,75.