0 : 2

(0:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky:
29. Cetkovský (Semorád, Benák), 29. P. Sýkora (Endál).
Rozhodčí: Šindler, Lacina - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:6, využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 4471.
Sestavy:
Melicherčík - Hunkes, Derner, Voráček, Výtisk, Šimek, Čakajík, Vitásek - T. Urban, Nedvěd, Bulíř - Bartek, Vampola, Bulík - Valský, Filipi, Víšek - Pospíšil, Zacha, J. Vlach.
Salfický - Píša, V. Kočí, Benák, Zdráhal, Gregorc, Vašíček - P. Sýkora, Marha, Endál - Cetkovský, T. Zohorna, Semorád - Radil, T. Nosek, Kousal.

Úvodní třetina utkání byla spíše v režii Bílých Tygrů. Ti po většinu času drželi puk na svých holích v pásmu soupeře. První větší šanci měl domácí Vampola, který ale svou příležitost zahodil, když puk poslal těsně nad horní tyč branky veterána Salfického. O chvíli později se v akci ukázal opět Vampola, ale ani tentokrát gólově neudeřilo.

Z domácích hokejek létaly střely i nadále, ta Nedvědova však byla sražena a Bartek narazil na konstrukci svatyně hostů. Následně se dostali ke slovu také Východočeši. Semorádův pokus zastavil Melicherčík betonem, Vašíčkův projektil byl zblokován do ochranné sítě. Na druhé straně pak Vampola servíroval Bartekovi před branku, ten ale nevyzrál na Salfického. Minutu před koncem úvodní periody už to vypadalo, že bezbrankový stav bude minulostí, avšak aktivního Vampolu dokázal zkrotit opět Salfický.

Střelecká smůla se obou celků držela i na počátku prostřední části. Pospíšil trefil pouze beton pardubického strážce a Čakajík z druhé vlny minul prázdnou klec. Další z vyložených šancí měl hostující Píša, který však namazal Valskému a ten v protiútoku nezamířil přesně mezi betony.

První branky se diváci v Tipsport areně dočkali v 29. minutě, kdy Benákovu střelu dorazil za záda bezmocného gólmana Jiří Cetkovský - 0:1. Ten tak poslal Východočechy do vedení a zároveň ukončil sérii Marcela Melicherčíka bez inkasovaného gólu.

O půl minuty později bylo na hostující střídačce ještě veseleji. Tentokrát obrana neuhlídala Endála, jenž poslal puk na Petra Sýkoru a ten rychlou střelou po ledě mezi betony pojistil pardubické vedení – 0:2.

Pokusy o snížení v podání Tygrů nebyly moc úspěšné. Filippi nenašel v dobré pozici Víška, stejný hráč pak znovu nedokázal umístit puk, když narazil na dobře chytajícího Salfického. Ke konci třetiny se domácí ještě zmohli na tlak, ale nikdo z trojice Derner, Nedvěd, Bartek nebyl úspěšný.

Úvod závěrečné dvacetiminutovky přinesl šance, ale oproti začátku utkání se hra uklidnila. Čakajík nezamířil ideálně, o chvíli později naopak nechal uniknout Endála, s nímž si poradil až domácí strážce svatyně. Kontaktní trefu měl poté na své holi Urban, ale místo střely dal přednost Čakajíkovi a ten už na kotouč nedosáhl.

Ještě blíže ke gólové radosti byli Tygři po dělovce Valského, která orazítkovala horní tyčku. Když pak ve svých šancích neuspěli ani Derner s Bulířem a Salfický nekapituloval ani proti šesti bruslařům při power play domácích, mohli se Východočeši radovat ze zisku cenných tří bodů.