Královédvorská firma Ozdoba CZ zde stejně jako loni představí svůj rozmanitý sortiment a profesionální malířka ozdob namaluje ozdobu podle přání jednotlivých zákazníků. Pro děti i tvořivé dospělé jsou připraveny také dílničky, které budou probíhat denně od 10 do 20 hod.

„Letos ovládne Vánoce tmavě fialová barva v kombinaci s tmavě modrou, grafitově černou a kouřovou šedou. Pro ty, kteří milují klasickou eleganci, máme připraveny ozdoby v barvě béžové, čokoládové a zlaté. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří jsou příznivci krásy čirého skla s barevnými posypy,“ přibližuje trendy letošních Vánoc Romana Juklová z podkrkonošské firmy Ozdoba CZ.

Rodinná firma Ozdoba CZ navazuje na podnik, který založil prapradědeček současných majitelů pan Václav Berger už ve třicátých letech minulého století. Sklářský podnik, který vybudoval, vyráběl především ozdoby pro vánoční dekorování a slavil úspěchy nejenom v tehdejším Československu, ale rovněž v řadě dalších zemí celého světa. Na tuto tradici navazuje již pátá generace rodiny, Martin a Romana Juklovi, kteří pokračují ve stylu ruční práce, jedinečnosti a originality každého výrobku. Třeba kulaté baňky, figurky a další tvary jsou zhotovovány 100 let starou technikou tzv. vyfukováním ústy a následným ručním dekorováním.