„Hodinu před půlnocí jel jednadvacetiletý řidič vozidlem Mercedes Vito ve směru od Mladé Boleslavi na Jičín. U obce Samšina vyjel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se nejdříve střetl s nákladním vozidlem Mercedes a poté s osobním vozidlem Škoda Octavia,“ popsala průběh nehody policejní mluvčí Hana Klečalová.

U dopravní nehody zasahovali také přivolaní hasiči. Jak informovala mluvčí hasičů Martina  Žahourková, událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje v Jičíně ohlášena ve 22:50 hodin. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Jičína s technickým automobilem a cisternou, dále dobrovolní hasiči ze Sobotky se dvěma zásahovými vozidly.

Hasiči po příjezdu na místo ihned začali s vyprošťováním všech zraněných osob. Bez použití speciálního hydraulického zařízení vyprostili z osobního vozidla dvě zraněné osoby a další čtyři z dodávky. Jeden ze spolujezdců v dodávce Mercedes Vito utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Řidič kamionu vyvázl bez zranění.

Z jedné nádrže kamionu uniklo přibližně 200 litrů nafty, které hasiči zachytávali do speciálních nádob a současně zasypali již uniklé látky sorbentem. Provedli provizorní opravu a zajištění druhé nádrže proti dalšímu úniku nafty. U osobního vozidla a dodávky provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie.

Příčiny nehody a míru zavinění šetří Policie ČR. „Alkohol u řidičů byl vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na 800 tisíc korun,“ dodala mluvčí policistů Klečalová.