Jedna z největších událostí v kraji v příštím roce?

Druhý ročník All-Star Game navazuje na loňskou úspěšnou premiéru, kdy se poprvé v historii utkaly v rámci All-Star Game výběry dvou národních lig. V uplynulé sezóně měl výhodu domácího prostředí výběr polské Tauron Basket Ligy, když se ASG uskutečnila ve Wroclavi. Tentokrát se před domácím publikem představí hráči Mattoni NBL.

„V příštím roce to bude zcela jednoznačně jedna z nejvýznamnějších událostí v našem regionu. Jsem velmi rád, že se tato akce bude konat právě v Pardubicích. Vloni jsem měl možnost zúčastnit se All-Star Game v polské Wroclavi. Je to bezesporu zajímavá forma popularizace sportu. Věřím, že se podaří ČEZ Arenu zaplnit,“ řekl hejtman Martin Netolický. „Je to důkaz toho, že Pardubický kraj je krajem sportu, nejenom koní a hokeje, ale také basketbalu. Rozhodli jsme se proto tuto akci podpořit také finančně,“ doplnil Netolický.

Pardubice se ukázaly jako jasná volba

ČEZ Arena v Pardubicích byla pro zástupce České basketbalové federace (ČBF) i Asociace ligových klubů (ALK) jasnou volbou. „Polská strana vloni nastavila laťku velmi vysoko. První ročník dopadl skvěle. Na Pardubicích byla jednoznačná shoda, neboť je to tradiční basketbalové město, navíc jsou zde výborní fanoušci a klub velmi dobře pracuje s mládeží,“ vysvětlil Miroslav Jansta, předseda ČBF.

Podle předsedy ALK Zdeňka Břízy bylo výhodou Pardubic také jejich umístění nedaleko hranic s Polskem, zkušenosti s organizováním obdobných akcí a vstřícnost ze strany Pardubického kraje i města.

Bude překonána loňská návštěvnost 6500 lidí?

Jednou z otázek, která nad II. ročníkem česko-polské All–Star Game visí ve vzduchu, je, zda se podaří překonat loňskou návštěvnost ve Wroclavi. Na střetnutí se těší i samotní hráči. „Pro nás je mezinárodní model zajímavý, neboť potkáme soupeře, které tak dobře neznáme jako ty z ligy. Hráči chtějí vyhrát pro své fanoušky a svůj region, nám se to vloni nepodařilo, o to větší bude motivace letos,“ hecuje půl roku dopředu Corey Muirhead z BK JIP Pardubice, který hrál za výběr Mattoni

Připomeňme, že v historicky prvním měření sil obou výběrů se z těsného vítězství radovali hráči Tauron Basket Ligy v poměru 109:104. Předseda Polského basketbalového svazu Gregorz Bachuński pochválil český basketbal, když připomenul vítězství naší reprezentace nad Polskem na letošním EUROBASKETU o jediný bod. O rozhodující střelu se postaral Luboš Bartoň.

Ředitel TBL Jacek Jakubowski věří, že si do Pardubic najdou cestu také fanoušci z Polska: „Loňský rok byl premiérou. Přestože měl duel charakter přátelského zápasu, byl zde patrný mnohem větší náboj, Pardubice navíc nejsou od hranic daleko,“ vysvětlil Jakubowski.

Od All–Star Game 2014 si hodně slibuje i krajský radní zodpovědný za sport a cestovní ruch René Živný. „Je to přesně ten druh akce, kterých potřebujeme pro rozvoj cestovního ruchu v kraji co nejvíce. Věřím, že nepřitáhne jen sportovní nadšence z regionu a Polska, ale také z celé naší republiky. Překonat návštěvnost premiérového ročníku je pro všechny zúčastněné velkou motivací,“ sdělil René Živný.

Fanoušci se mají opravdu na co těšit, a to nejenom po basketbalové stránce. V rámci doprovodného programu vystoupí také česko-polská zpěvačka Ewa Farna.