Dnes je v domě číslo 45 na Masarykově náměstí návštěvnické centrum. Nové výstavní prostory by měly být zpřístupněny veřejnosti na podzim příštího roku.

„Město Nový Jičín pracovalo na projektu téměř rok a vyplatilo se. Jeho kvalita přinesla další velmi výraznou dotaci. V celkově získaných prostředcích z Regionálního operačního programu letos patříme mezi nejúspěšnější města. Expozice bude obsahovat neobyčejně rozsáhlou sbírku vojenských plánů, map či atlasů a knihovnu maršála Laudona, sbírky obrazů a grafik z majetku rodiny Laudonů,“ řekl starosta Nového Jičína Jaroslav Dvořák. Expozice vznikne v dosud nevyužitých prostorách návštěvnického centra.

„Momentálně se připravuje výběrové řízení na dodavatele stavby, audiovizuální techniky a interiérového vybavení,“ uvedla Ivana Petruchová z odboru majetku, rozvoje a investic. Prostory budou sjednoceny nezvyklou grafickou úpravou v kombinaci bílé a černé barvy. Tématicky bude každá místnost odlišná.„Jedna bude věnována dětství a mládí generála Laudona, druhá Sedmileté válce, další tureckému tažení. Nechtěli jsme se vyhnout ani ztvárnění úmrtního pokoje. Expozice je zaměřena hlavně na rodiny s dětmi, takže zde nebude chybět herna, kde si budou moci malí návštěvníci vyzkoušet dobové oblečení, výzbroj, výstroj a zahrát si na vojáka,“ doplnila Petruchová.