Policisté z obvodního oddělení v Tachově zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež v jednočinném souběhu s přečinem neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, ze kterých je podezřelý dosud neznámý pachatel.

Ten dne 19. září 2013 v době od 13:45 hodin do 13:50 hodin v obci Tachov, ulice Husitská č. p. 54 v prodejně květinářství v nestřeženém okamžiku odcizil z neuzavřené kabelky, kterou měla poškozená žena přes rameno, koženou peněženku s finanční hotovostí v celkové výši 4500 korun a platební kartou VISA vydanou na jméno poškozené a dále kreditní kartu, u které měla žena uložený PIN kód.

Neznámý pachatel pomocí kreditní karty a uvedeného PIN kódu provedl týž den v 13:52 hodin z bankomatu Komerční banky neoprávněný výběr finanční hotovosti ve výši 10 tisíc korun.

Podle slov policejní mluvčí Dagmar Brožové by měl být na fotografiích zachycen pachatel této trestné činnosti. Občané, kteří by poznali pachatele, se mohou se svými poznatky obrátit přímo na policisty obvodního oddělení Tachov na telefonu 974 337 710. V případě nepřítomnosti policistů je možno zanechat vzkaz na záznamníku, nebo informace sdělit na linku 158, případně na jakékoli policejní služebně.