Půjčil si Mercedes za více než 3 miliony korun, k návratu se nemá

Na prvním případě pracují detektivové od 12. září 2013, kdy na žižkovskou služebnu přišel zástupce poškozené společnosti a oznámil nevrácení půjčeného vozidla Mercedes-Benz v hodnotě 3,4 milionu korun. Policisté pak během šetření zjistili, že luxusní vozidlo si zapůjčil cizinec z Izraele, který se prokazoval cestovním pasem, řidičským průkazem a platebními kartami na jméno Alexander Shifrin s datem narození 1. 3. 1966.

Předání auta klientovi proběhlo 4. září ve dvacet hodin před hotelem v Pařížské ulici s tím, že termín navrácení vozu stanovili na stejném místě v neděli 8. září. Do současné doby však majitel vůz neviděl a klient je nekontaktní. Detektivové hledaného Izraelce podezřívají ze spáchání trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, za což mu v případě dopadení hrozí až tříleté vězení.

K popisu hledaného:
Cizinec je ve věku kolem 50 let, vysoký asi 180 centimetrů, štíhlé postavy. Má světlou pleť a krátké hnědé vlasy. Oblečený byl do hnědého saka a podle poškozeného majitele zapáchal. Hovořil údajně špatně anglicky, spíše komunikoval v hebrejštině nebo arabštině.

Kriminalisté mají k dispozici několik videozáznamů z hotelu, před kterým mělo dojít k předání vozu, na nichž je zachycený podezřelý Izraelec ještě s dalším mužem. S největší pravděpodobností se tak jedná o komplice. Tento muž je věku kolem 30 let, vysoký asi 175 cm, štíhlé postavy. Má světlé, středně dlouhé vlasy a hotelové kamery ho zachytily oblečeného do bílého trička, černých kalhot a modré kožené bundy.

Neznámá dvojice odcizila z garáží v Lovosické ulici v Praze zaparkované vozidlo Volkswagen Sharan

Od pondělí 14. října 2013 pak kriminalisté pracují na případu vloupání do vozu Volkswagen Golf na parkovišti před jedním z nákupních marketů v Chlumecké ulici, odkud kolem osmnácté hodiny odcizila neznámá dvojice ze zavazadlového prostoru příruční tašku s osobními věcmi, mobilním telefonem včetně klíčů od vozu Volkswagen Sharan. Podle kriminalistů měla dvojice přijet k nákupnímu domu červeným osobním vozem značky Peugeot 206.

Ve stejný den kolem třiadvacáté hodiny na tísňovou linku 158 oznámil majitel vykradeného automobilu z Chlumecké ulice, že v garážích jeho domu v Lovosické ulici měl zaparkované vozidlo Volkswagen Sharan a když přišel ke garáži, zjistil, že vozidlo je odcizené. Na místo proto vyrazili kriminalisté, kteří následně zajistili kamerové záznamy z nadzemních garáží a na nich nalezli podezřelou dvojici mužů, která s vozem odjela. Dva muži kolem pětatřiceti let přišli do garáží, odcizenými klíči otevřeli vrata, kde měl majitel zaparkovaný automobil Volkswagen Sharan a po pár minutách s ním odjeli. Podle majitele mu tak hledaní muži způsobili škodu 240 tisíc korun.

Auto mělo promáčklou karoserii nad víčkem nádrže a na pátých dveřích šachovnici černo stříbrné barvy. Hledaná dvojice mužů je podezřelá ze spáchání trestného činu krádeže a poškození cizí věci, za což ji v případě odcizení hrozí až pětileté vězení. Jakékoli informace k totožnosti hledaných, jejich pohybu a pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

K popisu:
Oba hledaní jsou ve věku kolem 35 - 40 let, štíhlé postavy. Jeden z nich je vysoký asi 175 centimetrů, druhý vyšší o deset centimetrů. Menší nosí dioptrické brýle a byl oblečený do bílé mikiny s kapucí s nápisem Ben hao, modrých džínů a na nohou měl tmavé sportovní boty s bílou podrážkou. Druhý z dvojice, který řídil odcizené vozidlo, byl oblečený do černé mikiny a modrých džínů. Na nohou měl bílé sportovní boty značky Nike a na hlavě černou čepici se stříbrnými kamínky.

Jakékoli informace k hledaným osobám, jejich totožnosti, pohybu nebo pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.