„Do dneška to je 278 procedur. Nejžádanější jsou manuální konopná masáž, konopná koupel, vířivá koupel, suchá masážní vana na záda a šíji, konoporašelinový zábal či velký konopný zábal. Pak už je větší odstup. V neposlední řadě i lymfatická hydromasáž,“ hlásí vedoucí konopných lázní Vít Pavlík.

Lidé oceňují koupele v konopném oleji, ale také stravu na bázi konopí. Právě produkty do lázní dodává tuzemská společnost Carun Pharmacy, výrobce populárních konopných prostředků značky Carun. „Suterén hotelu nabízí skutečnou raritu, která nemá v Evropě obdoby. Návštěvníci si mohou dopřát nejen konopné procedury, ale k tomu i ochutnat konopné víno či sirup z konopí na imunitu,“ míní Jiří Stabla, majitel společnosti Carun Pharmacy. Stabla dále upřesnil, že ačkoli lze po Česku najít různé konopné lázně, spíše se jedná o doplňkový program k léčbě. Ve Volarech je vše pod jednou střechou, a to včetně stravy. Ve volarských lázních pracují jen certifikovaní pracovníci, kteří mají za úkol šířit osvětu o konopí a jeho zdravotních účincích.

Konopné lázně Volary jsou unikátním projektem v celé Evropské unii. Konopná péče, kterou lázně nabízejí, byla mnoho let prověřována farmaceutickými pracovníky a byla vyvinuta v odborných laboratořích. Prostředky určené k této péči jsou vyrobeny v nejvyšší možné kvalitě podle ISO výroby zdravotnických prostředků. Odrůdy konopí jsou schválené s obsahem THC pod 0,3 procent. Nejsou při ní používané žádné chemické komponenty, ale zdravotnické prostředky a kosmetika je založena na těch nejkvalitnějších a pečlivě vybraných rostlinných extraktech. Společně s konopím, moderním lázeňským vybavením a inteligentními procedurami zlepší zdraví těla a zajistí duševní pohodu.

Léčivá síla konopí

Konopí je rostlina, která tisíce let pomáhá léčit a preventivně působit na zdraví člověka. Obsahuje látky zvané cannabinoidy, které se nacházejí pouze v zelené části rostliny konopí a mají lepší využití, než chemické náhražky. Nejvíce se o nich hovoří ve spojení s bolestmi a kožními onemocněními. Nelze opomenout ani jejich vliv při léčbě rakoviny, roztroušené sklerózy a dalších nemocí, jako je například lupénka, ekzémy, akné, popáleniny, bércové vředy, jizvy, strie, vrásky. Dále bolesti pohybového aparátu, zad, páteře, kloubů, křečových žil, šlach, otoků a zánětů.

Cannabinoidy pracují synergicky a pečují o postižené místo. Dosud se nenašla rostlina, která by pomáhala léčit jako konopí bez vedlejších účinků na lidské zdraví a která by měla k dispozici tolik prospěšných látek na celou škálu onemocnění.

Zajímavosti o konopí

Cannabinoidy jsou látky, které se v přírodě vyskytují pouze v rostlinách konopí. Vědci poukazují na jejich velký potenciál při léčbě nemocí.

Ulevuje při onemocnění jater a při úporném svědění. Pomáhá při problémech se spaním a při depresi. Existuje stovky miliónů let. Cannabinoidy chrání srdce proti arytmii. Zabíjejí mozkové buňky, ale jen takzvané gliomy, což jsou nádorové buňky. Ostatní chrání a léčí. Cannabinoidové receptory zvyšují aktivitu přední části mozku a vyššího vědomí. Tělo uvolňuje škodlivé volné radikály. Cannabinoidy pomáhají tento proces obrátit. Konopí chrání nervové buňky před odumíráním a pomáhá tak při Alzheimerově nemoci. Chrání před spálením a rakovinou kůže pomocí cannabinoidových receptorů v pokožce.

Podle studie o funkci mozku provedené na 150 osobách trpících depresí, chrání konopí mozek proti odumírání buňek a ochraňuje neurony. Endocannabinoidy se nacházejí v bílých krvinkách, tedy imunitního systému. Regulují přechod do stavu boje proti zánětlivým procesům.

Léčebné procedury

V dnešní době je už poměrně mnoho konopných procedur a výrobků, je však důležité vědět, zda obsahují ty správné účinné látky, které hrají hlavní roli při léčbě. Většinou člověk narazí pouze na konopný olej nebo extrakt ze semen.

Při léčbě bolestivých a kožních nemocí je důležitý právě extrakt z celých rostlin konopí, který obsahuje všechny potřebné léčivé cannabinoidy, jež mají výrazné analgetické, antibakteriální a protizánětlivé účinky.

Pro koho jsou procedury vhodné

Metody jsou vhodné pro všechny pacienty trpící zdravotními problémy, především kožním a bolestivým onemocněním. Pomůže sportovcům, těhotným ženám i dětem, lidem trpícím únavou, stresem, depresemi a také všem, kteří preferují zdravý životní styl.

Vybrat je možné ze široké škály procedur: konopné koupele s bylinnými extrakty, konopné masáže, vibrační masáže, aromamasáže, konopné a rašelinové zábaly, rázové vlny, infrasauny, parní sauny, lymfodrenáže.