Červené a zlaté budou stužky, které ozdobí zelené jehličí na lampách v ulici Jindřicha z Lipé a na českolipském náměstí T. G. Masaryka. Stejné barvy se pak objeví také v truhlíkách se zeleným chvojím v oknech českolipské radnice.

„Předchozí smlouva na zajištění vánoční výzdoby vypršela na konci letošního ledna. Vypsali jsme proto výběrové řízení, které vyhrála staronová firma ELOS. S tou jsme uzavřeli smlouvu na tři roky za zhruba 1,1 milionu korun. I když máme letos rozpočet na vánoční výzdobu stejný jako v loňském roce, tedy tři sta tisíc korun, díky nové smlouvě si můžeme dovolit dát vánoční výzdobu i tam, kde v loni nebyla,“ uvedla starostka České Lípy Hana Moudrá.

Světelné závěsy se tak opět objeví na budově č. p. 127 na náměstí T. G. Masaryka, světelné motivy se vrátí do Panské ulice, kde bude ozdobený oblouk spojující radnici se sousední budovou, a také do Havlíčkovy a Hrnčířské ulice, kde budou motivy tradičně viset na lampách pouličního osvětlení. Kromě těchto dvou ulic se světelné motivy objeví také v ulici Erbenově, U Synagogy, U Ploučnice, Sokolské, Děčínské a také v ulici Paní Zdislavy, kde budou kromě motivů viset také světelné konzole.

„Uprostřed náměstí bude tradičně stát velký vánoční strom. Ještě však nevíme přesně, jaký to bude. Rozhodujeme se mezi třemi žhavými kandidáty. Dva ze stromů jsou z České Lípy, jeden ze Svojkova. V současnosti vyřizujeme povolení ke kácení a uvidíme, který ze stromů nám úřad dovolí pokácet,“ upřesnila Hana Moudrá.

Velký strom ale budou tradičně obklopovat malé smrčky ozdobené dětmi z českolipských mateřských a základních škol. Ozdobené budou opět také všechny javory na náměstí, na lampách budou světelné motivy. Kromě náměstí se pak s ozdobenými vánočními stromky pamatovalo i na všechny přidružené obce. Ty tak budou stát i v Manušicích, Dobranově, Žizníkově, Okřešicích, Dubici a v Dolní Libchavě. Vánoční čas bude lidem připomínat také velký ozdobený stromek před KD Crystal.

„Dnešní doba je uspěchaná, plná stresu a shonu. Často pak zapomínáme na to, abychom se zastavili a užili si pěkné chvíle se svými blízkými v nejkrásnějším čase v roce. Doufám, že vylepšená vánoční výzdoba města obyvatele potěší a přispěje k tomu, aby se naladili na tu správnou vánoční notu,“ doplnila Hana Moudrá.

Vánoční výzdoba města společně s vánočním stromem a velkým letopočtem na balkoně českolipské radnice se rozsvítí v sobotu 30. listopadu 2013 v 18:00.