Na místě tragédie zasahovali také záchranáři. „Po půl šesté večer bylo krajské operační středisko záchranné služby informováno o střetu vlaku s osobou v Chotěbuzi. Na místo byla neprodleně vyslána posádka ZZS,“ řekl k případu mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Muž ležící v kolejišti nejevil v okamžiku příjezdu záchranářů žádné známky života. Při střetu s vlakem utrpěl poranění v oblasti hlavy a dolní končetiny, která byla neslučitelná se životem a postižený jim podlehl bezprostředně po události, ještě před příjezdem posádky záchranné služby.

Mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková dnes uvedla, že se dosud nepodařilo policistům mrtvého muže identifikovat. Byl nalezen bez známek života a neměl u sebe žádné doklady. „Policisté kriminální služby od soboty prověřují okolí, vyslýchají případné svědky, nicméně ztotožnit muže se nám nedaří,“ uvedla Viačková a zároveň žádá veřejnost o pomoc při identifikaci neznámého.

V případě jakýkoliv informací o neznámém muži, můžete volat na tel. číslo 974 734 399 nebo 974 734 355. Využít můžete i bezplatnou linku 158.