„V sobotu 9. listopadu ve 23:30 hodin došlo na silnici mezi obcemi Staňkov a Osvračín k dopravní nehodě. Dvacetiletý řidič osobního vozidla značky Ford Transit, jedoucí ve směru jízdy od obce Staňkov na obec Osvračín, nepřizpůsobil rychlost jízdy a při průjezdu ostré levotočivé zatáčky vjel na pravou krajnici a za pravý silniční příkop mimo komunikaci, kde čelně narazil do vzrostlého stromu,“ uvedla domažlická policejní mluvčí s tím, že řidič dopravní nehodu neoznámil na policii a z místa odešel.

Byl zjištěn až následující den po patnácté hodině, kdy se na místo nehody vrátil, aby vozidlo vyprostil a odvezl. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku a ještě několik hodin po dopravní nehodě nadýchal 0,67 promile alkoholu v krvi.

Škoda na vozidle byla vyčíslena na 60 tisíc korun, škoda na silničním příkopu na 1 tisíc korun a na vzrostlém stromu také na 1 tisíc korun. Při šetření dopravní nehody policisté zjistili, že mladý muž není držitelem žádného řidičského oprávnění a že vozidlo užil k jízdě neoprávněně. K výše uvedenému vozidlu vzal klíče z bundy uložené v obytném karavanu v obci Chotiměř a přechodně automobil užíval. Jel s ním do obce Staňkov a cestou zpět s vozidlem havaroval.

„Vozidlo užíval i přesto, že od majitele vozidla věděl, že toto vozidlo má do užívání svěřené výlučně jiná osoba. Holýšovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci, dvacetiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala k případu Brožová.