Narozdíl od Jiřího Čelanského, který spolupracoval se dvěma asistenty, si nový kouč Josef Turek vystačí jen s jedním. Společně s nimi bude u mužstva působit i nadále Josef Dušek, jehož hlavní pracovní náplní je příprava gólmanů.

Na střídačce Pirátů se tak sejdou dva rodáci z Plzně, které hokej zavál do jiných koutů republiky. Josef Turek se usadil ve Vsetíně, Robert Kaše v nedaleké Kadani, kde také začala u mládežnických mužstev jeho trenérská kariéra.

Před dvěma lety převzal mladší dorost Pirátů a hned s týmem vybojoval obrovský úspěch v podobě českého titulu. Také v předešlé sezóně postoupili jeho svěřenci na závěrečný turnaj o mistra republiky. Ten se konal v Chomutově, ale cenný kov tentokrát nezacinkal.

Robert Kaše figuruje se svým týmem po třinácti kolech ELIOD extraligy mladšího dorostu na druhém místě, které zaručuje postup do play-off o závěrečný turnaj o mistra republiky. Na třetí Plzeň mají mladí Piráti náskok sedmi bodů. O tom, kdo převezme nejmladší celek pirátské akademie, bude klub jednat na začátku nadcházejícího týdne.

Zajímavostí nástupu Roberta Kašeho k extraligovému týmu Pirátů je fakt, že součástí mužstva je mimo jiné i jeho starší syn Ondřej. Někdejší útočník tak po čase znovu povede jednoho ze svých potomků, byť tentokrát z pozice asistenta. Ještě v minulém hokejovém ročníku patřil do kádru mladšího dorostu David Kaše.

V nejvyšší soutěži se v uplynulých sezónách objevily i další dvojice otec - syn v rolích trenéra a hráče. V Litvínově působili společně Jaroslav Hübl starší a mladší, ve Spartě vedl František Výborný syna Davida. Vladimír Růžička starší má v kádru Slavie svého syna až doposud.