Proniknout do tajemství a zákonitostí tanečních kroků a variací mohou návštěvníci webových stránek pomocí jedenácti video-lekcí, z nichž každá je zasvěcena jinému tanci.

Jednotlivé lekce obsahují zajímavé informace o daném tanci, výuku základních dámských a pánských kroků s využitím nápaditých tréninkových pomůcek, k tomu základní i pokročilé variace a závěrečný ukázkový tanec. Lekce je možné přehrávat vcelku či po jednotlivých kapitolách s možností opakování. Video je navíc doplněno názornými grafickými prvky, které výuku ještě zefektivňují.

První dva tance, které je možné zhlédnou již nyní, jsou quickstep a rumba. Poté budou následovat waltz a cha-cha, tango a jive, slowfoxtrot a paso doble, samba a salsa a vídeňský valčík, který Školu tance završí.

Diváci, kteří vlastní hybridní televizi HbbTV, si mohou Školu tance spustit pomocí televizní aplikace StarDance. Pouhým stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači mají šanci stát se hvězdami tanečního parketu před velkou obrazovkou přímo ve svém obývacím pokoji.

Kurz najdou diváci na stránce www.ceskatelevize.cz/skola-tance