Lucie Svěcená nastupovala na nejkratší motýlkářské trati jako jednoznačná favoritka a v rozplavbě poprvé posunula svůj vlastní český rekord. Původní čas 26,91 vylepšila o 9 setin sekundy. Ve finále byla ještě rychlejší, když zaplavala 26,52 a během pár hodin tak ubrala z domácího maxima téměř 4 desetiny sekundy. Šestnáctiletá plavkyně současně vytvořila český dorostenecký rekord.

V Jihlavě se plave pouze v šesti drahách, a proto jsou finále vypsána pouze u nejkratších sprintů na 50 metrů. Vítěze v dalších disciplínách určovaly časy dosažené v rozplavbách. Na Vysočině nechyběl téměř nikdo z absolutní české špičky, takže nebyla nouze ani o další kvalitní výkony.

Simona Baumrtová dohmátla v nejrychlejším čase čtyřikrát, když dvakrát atakovala český rekord. V obou případech ale nejlepší český odolal. Na „své“ padesátce znak jí chybělo 34 setin sekundy. Baumrtová se představila i na 200 m motýlek a nescházelo mnoho, aby po dvanácti letech vymazala rekordní čas Marcely Kubalčíkové. Chomutovská závodnice dohmátla v čase 2:11,22 a od Kubalčíkové jí dělilo 6 desetin sekundy. K těmto dvěma prvenstvím přidala další na znakařské a motýlkářské stovce.

Třikrát se z vítězství radovaly Petra Chocová a Barbora Závadová. Chocová tradičně ovládla obě nejkratší prsařské tratě a navíc polohovku na 100 metrů. Právě její čas na nejkratší polohové trati byl tabulkově nejhodnotnějším výkonem celého AXIS Cupu. Široké spektrum závodů od padesáti do osmi set metrů absolvovala Barbora Závadová. Nakonec si připsala tři triumfy na 200 m polohově a kraul a osmistovce.

Dvojnásobný juniorský mistr Evropy a medailista z MS juniorů Jan Micka sbíral prvenství na dlouhých tratích. Přemožitele nenašel na 400 a 1 500 metrů volný způsob a navíc obsadil druhé místo na kraulařské dvoustovce. Dalším závodem Českého poháru bude za dva týdny Velká cena Brna.