„Vnímáme, že se nacházíme v situaci, která není optimální. Představovali jsme si, že se v současnosti budeme pohybovat ve vyšších patrech tabulky,“ přiznal pro klubový web Pirátů generální manažer Jaroslav Veverka.

Kdo má pocit, že se uvnitř organizace nic neděje, velmi se mýlí. „Rozhodně nesedíme se založenýma rukama,“ upozorňuje první muž klubu. „Snažíme se nastalou situaci řešit,“ doplňuje a jedním dechem hovoří o konkrétních opatřeních.

„Prvním krokem bylo ukončení angažmá hráče Lakose, nesplňoval naše požadavky. Z mé pozice je vždy nejdůležitější poměr cena / výkon, a protože v jeho případě byl tento poměr negativní, reagovali jsme na to rozvázáním smlouvy,“ zmiňuje Jaroslav Veverka odchod rakouského zadáka, který měl být jedním ze zásadních hráčů pro letošní sezónu.

„Druhým krokem byla moje návštěva kabiny před zápasem s Litvínovem, kdy jsem mluvil s trenéry i hráči. Mužstvo dostalo bodové ultimátum, které nesplnilo, takže dojde na finanční postih,“ prozrazuje.

Nyní přichází doba, o které se traduje, že je vhodná pro změny týkající se chodu mužstva, jež nemá výsledky podle představ vedení. „Existují různé varianty, nebo případně jejich kombinace. Chceme najít řešení, které by nám pomohlo dostat se ze současné situace,“ uvádí Jaroslav Veverka. „Každopádně se nechceme ukvapit. Neradi bychom dělali krok jen proto, abychom nějaký udělali. Musíme být přesvědčení, že krok, který učiníme, nás posune dopředu,“ líčí šéf Pirátů.

„Zároveň musíme také přihlížet k ekonomické situaci. Několikrát se stalo, že přišla zvučná jména, ale výsledek nenaplnil očekávání. Také proto se snažíme svá rozhodnutí důkladně zvážit a nechceme se ukvapit. Zásadní jsou pro nás samozřejmě výsledky, ale musíme přihlížet i k ekonomické stránce věci. Samozřejmě vnímáme oprávněnou nespokojenost našich fanoušků. Všichni máme společný cíl. Věříme v jejich trpělivost a důvěru, i když si uvědomujeme, že nemůže být nekonečná,“ deklaruje Jaroslav Veverka.