HC Oceláři Třinec
17.kolo
HC Škoda Plzeň
HC Oceláři Třinec
3 : 0

(0:0, 3:0, 0:0)
HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky:
28. Adamský (Polanský, Orsava), 31. Polanský (Rákos), 39. Roth (Polanský).
Rozhodčí: Hribik, Lacina - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:7, využití: 0:0, v oslabení: 0:0. Diváci: 4086.
Sestavy:
Hrubec - Galvas, Hrabal, Linhart, Roth, Zíb, Kania, Foltýn - Martin Růžička, Bonk, Zagrapan - Adamský, Polanský, Orsava - D. Květoň, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer - Rákos.
Mensator (35. - 40. Machovský) - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo - Indrák, Martin Straka, J. Straka - Kratěna, Lev, Pletka - Vlasák, Kašpařík, Duda - Š. Novotný, T. Sýkora, Petruška.

Premiérový start v letošní sezoně si na své konto připsal třinecký útočník Jakub Orsava, který se po zranění vrátil do sestavy Ocelářů a hned se zařadil do druhé formace po bok nejproduktivnější dvojice Polanský - Adamský.

Byl to právě navrátilec do sestavy Slezanů, kdo byl v úvodu střetnutí nejvíce vidět. Po devadesáti vteřinách hry se dostal ke střele z mezikruží, ta však byla sražena bránícím protihráčem. V polovině páté minuty hledal v přečíslení dva na jednoho Polanského, ten ale nedokázal z bezprostřední blízkosti zakončit.

Úvoní desetiminutovku utkání ukončila vyložená příležitost Martina Růžičky, avšak ani on bezgólovým stavem nepohnul a ke slovu se tak pomalu začali dostávat hosté ze západu Čech.

Indiáni dostali k dispozici minutovou přesilovku čtyř proti třem, v níž byli blízko otevření skóre Josef a Martin Strakové. Prvně jmenovaný nedokázal překonat přemísťujícího se Hrubce, ve druhém případě trefil plzeňský kapitán tyč za již překonaným brankářem. Když se v samotném závěru třetiny neprosadil ani Novotný, odcházely oba celky do kabin za bezbrankového stavu.

Ve druhé třetině přestříleli Oceláři svého soupeře 22:6

Krátce po návratu ze šaten si oba celky vytvořily po jedné slibné příležitosti, ale jak Zagrapan po přihrávce Peterka, tak na druhé straně Kratěna v samostatném úniku ztroskotali na výborných brankářích.

Podstatně více práce měl v prostřední části hostující Mensator, jenž také jako první kapituloval. Čtyři vteřiny po návratu Martina Straky z trestné lavice poslal Polanský přesný pas na hůl uzdraveného Adamského a ten už neměl problém trefit odkrytou klec.

Slezany vedoucí trefa nakopla k ještě lepšímu výkonu a v krátkém sledu musel Mensator likvidovat pokusy Peterka, Rákose či Květoně. Když ovšem naskočila na led druhá třinecká formace, byl z toho opět gól. Rákos poslal kotouč najíždějícímu Polanskému, ten nejdříve odmítl bránícího Hanzlíka a rychlou bekhnedovou kličkou pojistil třinecké vedení.

To ještě před odchodem do kabin navýšil obránce Roth, který si po buly sjel od modré čáry až před střídajícího brankáře Machovského a nečekanou střelou na bližší tyč rozjásal třinecké publikum potřetí.

Spolehliví brankáři už další změnu skóre nepřipustili

Západočeši po třech rychlých úderech působili poměrně odevzdaně a mohli být rádi, že domácí kanonýr Růžička pálil i nadále slepými. Po přestávce se navíc zpět do modrého půlkruhu vrátil Lukáš Mensator, jenž spolehlivým výkonem držel hosty stále ve hře.

Plzeňský muž s maskou si v závěrečné části poradil s pokusy Polanského či Adamského, avšak svým výkonem týmu k lepšímu výsledku nakonec nepomohl. Na druhé straně totiž chytal neméně spolehlivě Šimon Hrubec, který si poradil se všemi pokusy Západočechů a po zásluze si na své konto připsal už třetí nulu v sezoně.