Do Třince jsme nejezdili rádi, přiznává Adamský

Třinecký trenér Kalous už může pro páteční duel počítat se službami svého nejlepšího střelce Martina Adamského. „Měl jsem drobné zdravotní problémy, které bych ale nerad detailně popisoval,“ uvedl na konto svého zranění Adamský, jenž už netrpělivě vyhlíží bitvu se svým bývalým klubem. „Přiznávám, že to z mého pohledu bude trochu vyhecovanější. Přece jen jsem tam nějaký čas hrál, mám v Plzni plno známých. Bude to hodně těžký zápas, ve hře bude v podstatě šest bodů, protože máme v tabulce stejný bodový zisk. Předpokládám proto, že toto střetnutí bude mít velký náboj.“

Rychlonohý křídelník zároveň zavzpomínal na časy, kdy s plzeňským týmem cestoval přes celou republiku na horký třinecký led. „Pamatuji si, že jsme do Werk Areny nejezdili vůbec rádi, protože se v Třinci nevyhrávalo. Domácí nás většinou hned v první dvacetiminutovce zatlačili, ta bilance myslím nebyla pro Plzeň vůbec dobrá. Doufám proto, že statistika se dodrží a body zůstanou doma i tentokrát,“ přeje si útočník s reprezentačními ambicemi.

Ačkoliv má na počátku sezony vynikající formu, pozvánka na finský Karjala Cup od trenéra Hadamczika nepřišla. „Vůbec mě to nemrzí. S plným vědomím říkám, že pokud bych jel reprezentovat, tak jedině s Jirkou Polanským. Stále opakuji jednu věc, že zda bych se do národního výběru opravdu dostal, je to hlavně jeho zásluhou. Proto nevidím důvod, proč by neměl jet taky on,“ dodává na konto svého parťáka z útoku.

Machovský se může opět těšit na pořádný zápřah

Právě na obnovenou spolupráci Adamského s Polanským si budou muset dát Západočeši velký pozor. Plzeň ovšem do Slezska přicestuje ve velmi dobré náladě. V posledních třech duelech si na své konto připsala sedm bodů a případnou výhrou si může upevnit pozici v elitní šestce. Na sedmý Zlín má momentálně tříbodovový náskok.

Po dvou utkáních v řadě, které odchytal zkušenější Lukáš Mensator, se do branky indiánů postavil opět Matěj Machovský. A proti vedoucí Spartě si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl. Jednoduchý zápas jej pravděpodobně nečeká ani v Třinci. „Ono vždy pomůže, když na vás jde více střel. Je lepší, když jste v zápřahu,“ naznačil mladý strážce plzeňské svatyně pro klubové stránky, že mu po zápasové pauze vyšší tempo vyhovuje.

Právě na adresu mladého novice v plzeňském brankovišti má trenér Razým pouze slova chvály. Přesto jsou to především ofenzivní hráči, kdo nahání soupeřům největší strach. Jména jako Straka, Duda, Pletka či Kratěna budí respekt. Tuto skutečnost potvrzuje také třinecký trenér Kalous. „Plzeň je tým, který zdobí velká agresivita a výborné přesilové hry. Předvádí bruslivý a náročný celoplošný hokej. Nebude to s nimi vůbec nic jednoduchého,“ uvedl Kalous pro klubový web Slezanů.