Reprodukovaná instrumentální hudba zní v pražském metru ve spojitosti s kampaní „Ladíme Prahu“.

„Hudba bude hrát prozatím zkušebně, a to po dobu šesti měsíců v podchodu stanice Můstek A. Denně zde projde o pracovních dnech v průměru 92 000 lidí a uvidíme, jaké budou jejich reakce,“ říká primátor hlavního města Prahy Tomáš Hudeček.

Jeho slova potvrzuje také radní hlavního města Prahy Jiří Pařízek: „Hudební produkce je součástí provozu metra v řadě evropských metropolí. Tento pilotní projekt otestujeme a poté se rozhodneme o jeho případném rozšíření i do dalších stanic.“

„Věříme, že naše snaha o zatraktivnění pobytu v podzemních prostorách pražského metra bude cestujícími vnímána jako příjemné rozptýlení v současné uspěchané době,“ doplňuje Jaroslav Ďuriš, generální ředitel DPP.

 „Ladíme Prahu“ 

Jedná o kampaň, ve které své síly spojuje samospráva města s aktivními uměleckými a občanskými iniciativami při hledání vize budoucího rozvoje Prahy.

„Ladíme Prahu“ chce vytvářet kreativní partnerství napříč občanskými iniciativami, které zkvalitňují městský prostor, zlepšují vzájemné vztahy mezi lidmi, podporují kreativitu obyvatel a jejich participaci na správě města.