Všechny finálové soutěže byly dvoukolové a závěrečná klání byla hlavní náplní nedělního programu, který bylo možné sledovat živě prostřednictvím internetové televize EquiTV.cz.

Jako první se postavily na start děti ve věku 12 – 14 let. Ačkoliv se předvedl nejlépe Daniel Pospěch s Pialotou, jenž od stylových komisařů F. R. Hagendorna a M. Perníčka obdržel 8,3 bodu, v celkových součtech se musel spokojit s druhou příčkou. V sobotu totiž obdržel pouze 7,6 bodu a 15,9 bodu bylo o jednu desetinu méně, než inkasovala za obě dvě kola Lenka Heřmanová s Pay Dayem reprezentující Jezdecký klub Mělník. Konečnou třetí příčku obsadila Tereza Vysoudilová s Penelopou Š. Ta druhý závodní den byla s rovnými osmi body druhá, ale za úvodní výkon získala jen 7,1 bodu.

Kategorie juniorů měla mnohem jasnější vývoj než v případě dětí. Své kvality potvrdil Viktor Trávníček s Baldinem z Jezdeckého klubu Chomutov. Ten s 8,7 a 8,6 body jednoznačně zvítězil. Druhá skončila Denisa Vegrichtová s Jettou po absolování pakrurů ohodnocených známkami 8,4 a 8,2 bodu. Naprosto vyrovnaně předvedla Larsona Hana Bařtipánová, jež si v sobotu i v neděli připsala rovných 8 bodů a mohla se tak radovat z třetího stupínku.

Kategorie pony měla nejprve na programu superfinálovou soutěž pro jezdce ve věku 8 – 12 let na pony všech kategorií. Jela se tudíž jako handicap, a to na úrovni ZLP. Na nejmenších pony kategorie S startovaly dvě účastnice a první z nich – Karolína Wiesnerová v sedle Sarga – se probojovala výkony ohodnocenými 7,0 a 7,5 body do nejlepší pětice. V ní měli „áčkoví“ i „béčkoví“ poníci po dvou zástupcích, přičemž lépe se dařilo těm z kategorie „A“ (126 – 135 cm kohoutkové výšky hůlkové). Celkové prvenství vybojovala Sára Vigrálková s Bohemia Wild Boyem ze Stáje Derby, přestože v nedělním kole si vysloužila jen 7,6 bodu. To stačilo jen na dílčí 4. místo. V sobotu ovšem jejich stylový výkon byl ohodnocený 8,5 bodu a celkové skóre 16,1 stačilo s přehledem na nejvyšší řádek výsledkové listiny. Stříbrnou pozici obsadila Anna Helebrantová v sedle dalšího pony „A“ jménem Idool Hof Ter Zeedycke. Známka 15,7 znamenala těsný odstup jedné desetiny od třetí Elišky Benešové v sedle Lorina. Za ní následovala s 15 body Anna Julie Skřivánková a Wischibo.

Jezdci ve věku 13 – 16 let již sedlali pouze pony „B“, a tak handicapová soutěž LP měla po celou dobu konstantní výšku kolem 90 cm. Jedinou účastnicí, která dosáhla hranice 8 bodů, byla Viktorie Theimerová s Chuanitou z JK Amír. Povedlo se jim to v nedělním parkuru a díky 7,8 bodům ze soboty jim nestálo nic v cestě za celkovým vítězstvím. Druhá pozice patřila Denise Vegrichtové se Sun Shain. Ta nasbírala v součtu 15,1 bodů, což bylo o tři desetiny více, než třetí Hana Bařtipánová s Desteny.

Zkrácený sestřih toho nejpodstatnějšího odvysílá ze záznamu ve čtvrtek od 19.20 hodin Regionální televize a pořad bude ke zhlédnutí také na již zmíněné internetové televizi EquiTV.cz.