Základní úrovní ročníku 2013 na velkých koních byly stylové soutěže organizované oblastními výbory České jezdecké federace. Jednotlivé oblasti samy oslovily a vybraly pořadatele kvalifikačních kol a vypracovaly klíč pro postup do finále, přičemž každá oblast měla za úkol nominovat na republikové finále dva reprezentanty z každé kategorie. Startující dvojice do maximálního počtu 25 účastníků pak doplnila skoková komise po dohodě s jednotlivými oblastními výbory. Každý jezdec však smí vždy startovat jen s jedním koněm.

První soutěžní kategorii na velkých koních tvoří děti ve věku 12 – 14 let, které soutěžily v kvalifikacích na parkurech obtížnosti 100 centimetrů (stupeň Z). Junioři ve věku 14 – 18 let startovali na stupni obtížnosti ZL – tj. do 110 centimetrů. Ve finále účastníky čekají obdobně náročné parkury.

Také pony mají dvě kategorie. Pro děti 8 - 12 let na pony všech kategorií byly vypisovány soutěže ponyhandicapu na úrovni stupňů ZP a ZLP, děti ve věku 13 – 16 let s pony do 148 cm startovaly pak v handicapových soutěžích ZLP a LP. Stejné výškové úrovně čekají i účastníky Super Stylšampionátu ve Svinčicích, kam jich postupuje nejlepších deset z kvalifikací.

Výkony finalistů budou hodnotit styloví rozhodčí M. Perníček a F. R. Hagendorn, který bude taktéž stavitelem kurzů stylových soutěží. Rozhodčími pro zahajovací trénink budou J. Perníčková a P. Švec, stavitelkou parkurů pro otevřené soutěže pak Š. Holečková.

Páteční zahajovací trénink odstartuje ve 14.00 hodin, v sobotu a v neděli se bude soutěžit od 9.00 hodin. Nejprve jsou na programu každého dne finálová kola Stylšampionátu pro děti a juniory na velkých koních. Po nezbytných technických přestávkách budou následovat soutěže super Stylšampionátu pro jezdce na pony. V sobotu jsou posléze připraveny ještě tři otevřené soutěže – ponyhandcicap LP, parkur stupně Z a parkur stupně ZL. Kromě ponyhandicapu LP se stejné otevřené soutěže uskuteční i v neděli.

Veškeré sportovní dění bude po celý závěrečný den živě přenášet internetová televize EquiTV.cz. Více informací o závodech se dozvíte webu Equiparku Svinčice s adresou: www.equipark.eu.