Hollweg byl za tento zákrok rozhodčími potrestán větším trestem na 5 minut a osobním trestem do konce utkání. Po prostudování videozáznamu dospěl Karel Holý k závěru, že protihráč byl podle pravidel v držení kotouče, ale zákrok byl veden zezadu a v nebezpečné vzdálenosti od hrazení, takže mohl způsobit vážné následky.

Podle Pravidel ledního hokeje se jednalo o naražení zezadu, tj. zákrok vedený na zadní část těla soupeře, jenž hrozící zásah neočekává a nemůže se chránit. Předseda Disciplinární komise ELH proto hráče Ryana Hollwega potrestal v souladu s platným sazebníkem trestem nepodmíněného zastavení činnosti na tři soutěžní utkání s účinností od 22. října do 1. listopadu 2013 včetně. Plzeňský forvard tak vynechá následující zápasy s Libercem, Spartou a v Třinci.

Karel Holý při stanovení výše trestu vycházel především z faktu, že zákrok naplnil důvody k dodatečnému disciplinárnímu potrestání a zároveň mohl vést k závažným zdravotním následkům. Hollwegovi navíc neprospěla ani skutečnost, že byl v uplynulém ročníku opakovaně disciplinárně trestán.

Záznam zákroku Ryana Hollwega na Michala Hlinku najdete zde.