Slavnostní otevření rozhledny proběhne 28. října 2013 v 11 hodin, a to po roční rekonstrukci. Objekt byl několik let uzavřen a chátral. Řemeslníci říkají, že rekonstrukce v horských podmínkách byla náročná a museli se počasí velmi přizpůsobit. Nejhorší byl podle nich silný vítr, před kterým museli zabezpečit materiál, aby nebyl rozmeten po okolí. Zrekonstruována je rovněž příjezdová cesta k rozhledně a inženýrské sítě.

Historie rozhledny se datuje od roku 1817, kdy byla na místě postavená jednoduchá dřevěná věž. Ta ovšem v roce 1868 shořela. Tuto vyhlídkovou věž navštěvovali často také lázeňští hosté z Karlových Varů, odkud přijížděli kočáry tažené koňmi. V roce 1883 začal krušnohorský spolek z Jáchymova se stavbou kamenné rozhledny. Ta měla současnou podobu a výšku 24 metrů.

V blízkém okolí rozhledny je sedačková lanovka Dámská, která vede do Jáchymova. Z lanovky je krásný pohled do příhraničního městečka Oberwiesental. Doporučuje se také navštívit Boží Dar, kde jsou upravené běžecké i turistické trasy či zdejší Rašeliniště, kterým vede cca tři kilometry dlouhý dřevěný chodníček po mokřinách se vzácnými rostlinami.