Pokud ostřílený zadák na zkoušce uspěje, obsahuje dohoda opci, jež by spolupráci prodloužila do konce aktuálního ročníku. Dvaatřicetiletý rodák z hlavní metropole by pak u Pirátů hostoval z pražské Sparty.

Krstev má k Chomutovu blízko, protože ze severu Čech pochází jeho prarodiče a on sám zde bydlí. Navíc se během letní přestávky připravoval mimo jiné s juniorským týmem Pirátů. Sezonu však zahájil v prvoligových Litoměřicích, které jsou farmou pražské Sparty.

Ve druhé nejvyšší soutěži zaznamenal juniorský mistr světa z roku 2000 v deseti startech dva góly a šest asistencí. V hodnocení účasti na ledě svítí u jeho jména +1, nasbíral také 33 trestných minut. Nyní se někdejší člen širšího reprezentačního kádru vrací do týmu, jehož dres už v minulosti oblékal.

Prostředí SD ARÉNY je sice pro Angela Krsteva relativně nové, neboť jej poznával pouze v průběhu letní přípravy, ale ještě na starém zimním stadionu odehrál v chomutovském dresu téměř tři desítky střetnutí během sezony 2000/2001. Tehdy naskočil do 19 klání základní části, v nichž pětkrát skóroval a přidal osm asistencí. Pomohl i v devíti bitvách play-off, kde si připsal dvě finální přihrávky. Do baráže proti karlovarské Energii však zasáhnout nemohl.

V té době bylo ofenzivně laděnému zadákovi dvacet let a byl kmenovým hráčem pražské Slavie, kam se vrátil po krátké anabázi ve Western Hockey League, kde odehrál 31 duelů v barvách celku Lethbridge Hurricanes. V následujících letech pomohl Angel Krstev k postupu do nejvyšší soutěže Liberci (2002) a Českým Budějovicím (2005), aby se mezi nejlepšími českými kluby trvale etabloval.

V extralize naskočil v barvách Bílých Tygrů, Litvínova, Vítkovic, Komety Brno a pražské Sparty do 468 zápasů, v nichž vstřelil 42 gólů a přidal 82 asistencí. V minulém ročníku měl v Holešovicích bilanci 38 klání základní části (1+12) a tři starty ve vyřazovacích bojích (0+1).

Kromě domácí nejvyšší soutěže nakoukl Angel Krstev také do švédské Elitserien, kde oblékal dres Färjestadu, a Kontinentální hokejové ligy, v níž se objevil v sestavě Nižného Novgorodu a Jekatěrinburgu. V národním týmu má zkušený zadák na kontě 45 startů a jeden vstřelený gól.