Média i fanoušci z celého světa mají dosud na paměti srpnové vystoupení Miley na cenách MTV VMA´s, které se stalo skandálem roku a dlouhé týdny plnilo titulní strany časopisů.

Co můžeme od Miley čekat tentokrát? Předčit líbací scénu Madonny s Britney Spears na VMA´s 2003 se Miley asi jen tak nepodaří, přesto se veřejnost chvěje napjatým očekáváním, že se kontroverzní zpěvačka předvede s něčím ještě ulítlejším. „Nikdy jsem neměla život pod kontrolou. Samé vzestupy a pády,“ řekla ke svému největšímu skandálu zpěvačka v dokumentu Miley Cyrus: The Movement (více mohou diváci vidět už 27.10. ve 22:00 v repríze dokumentu na česko-slovenské verzi MTV).

Letošní MTV EMA´s ale nebudou jen o Miley Cyrus. Mezi hudebními účinkujícími se objeví třeba Katy Perry nebo The Killers.

Také co se týče nominovaných osobností, bude udílení cen přehlídkou světových megastars. Nejvíce nominací (5) získali Justin Timberlake a Macklemore & Ryan Lewis. Čtyři sošky může získat Lady Gaga, Justin Bieber, Miley Cyrus a Robin Thicke. Taylor Swift, Bruno Mars, Green Day, Thirty Seconds to Mars, Daft Punk, Rudimental, Icona Pop a One Direction mají po třech nominacích. Mezi dalšími nominovanými jsou Rihanna, Katy Perry, Eminem, Jay Z, Bastille, Imagine Dragons, The Killers, Avicii, Calvin Harris.