Spor o využívání komínu, který společně s budovou koupil Vilém Hampel v roce 2005, eskaloval v minulém týdnu, kdy majitel komínu hrozil přerušením spalinových cest jeho ucpáním. Kotelnu, která byla na tento komín napojena, pak museli z bezpečnostních důvodů pracovníci Opathermu vypnout. Ucpáním komínu Vilém Hampel přitom hrozil přesto, že mu tento krok zakazovalo předběžné opatření soudu.

Situace byla o to nepříjemnější, že kotelna vytápí krytý bazén, v němž tak nebylo možné provozovat například plavecké kurzy, zimní stadion, jež tak nemohli využívat hokejisté, kteří si na tréninky museli provizorně najmout kravařskou Buly arénu, a zejména dvě střední školy. „Teď asi nastanou nějaké soudní tahanice s panem Hamplem, protože jistě vznikly nějaké ztráty, což nemůžeme nechat jenom tak,“ říká k těmto komplikacím náměstek primátora Dalibor Halátek.

Topení ve všech dotčených objektech zajistili pracovníci Opathermu vybudováním provizorního komínu. V současnosti tak funguje jeden ze tří kotlů, které jsou v kotelně umístěny, což znamená, že kotelna je schopná jet na 75 % svého celkového výkonu. Ten by měl být dostatečný pro udržení provozu jak zimního stadionu a bazénu, tak obou škol a ubytovny.

Po skončení topné sezony pak bude společnost řešit, jak problematický komín obejít úplně. „Je nachystaný projekt na propojení této lokality s jinou kotelnou. To znamená zrušení toho komínu,“ dodal Libor Stuchlík, ředitel společnosti Opatherm.