Jedná se o 1. etapu projektu, při které se postaví 813,3 metru stezky za 2.383.409,23 Kč (bez DPH), dotace Státního fondu dopravní infrastruktury je 65 %. „Po vyřešení majetkoprávních vztahů bude cyklostezka R09 v další etapě přímo napojena do části města Hruškové Dvory a na druhé straně bude prodloužena až ke křižovatce ulic Průmyslová a Heroltická,“ popsal budoucí napojení do sítě jihlavských stezek koordinátor cyklodopravy Pavel Šťastný. Součástí druhé etapy je také úprava zastávek MHD a výstavba chodníků včetně veřejného osvětlení.

Další cyklostezka se staví mezi ulicemi Za Prachárnou a Vrchlického. „Nová propojka bude přímo napojena na cyklostezku B10 v parku Nad tunelem a po pěšině podél silnice I/38 vede na cyklostezku R02 na ulici Vrchlického,“ popsal primátor Jaroslav Vymazal.

Stavba je součástí projektu hobby marketu a autoservisu, které vznikly v nedávné době v lokalitě Špitálské předměstí. Město požadovalo po investorovi, firmě Unimex, zachování pěší a cyklistické dopravy. Po dokončení bude cyklostezka v délce 257,3 m převedena do majetku města. Oba úseky by měly být dokončeny do začátku listopadu.