Parajezdecké disciplíny budou zahajovat a ukončovat sérii mistrovství ČR pro rok 2014. Ve dnech 21. – 22. června se totiž uskuteční v Praze Modřanech na kolbišti TJ Orion vrcholný domácí závod v paravoltiži. Paradrezura pak bude probíhat první říjnový víkend, konkrétně 4. a 5. 10. Stejně jako v roce 2013 bude toto mistrovství hostit areál v Hradištku u Sadské.

V olympijských disciplínách, tedy ve skocích, v drezuře a ve všestrannosti, se uskuteční hned sedm národních šampionátů. Martinice a Ptýrov si dvě skoková mistrovství vymění, a tak senioři s mladými jezdci a s družstvy budou bojovat v Martinicích u Březnice od 10. do 13. července, zatímco děti a junioři se utkají o medaile na Ptýrově v termínu 8. – 10. srpna.

Drezurní mistrovství všech kategorií se uskuteční v Brně na Panské líše, a to ve dnech 25. – 27. července. Ve stejném areálu proběhne také mistrovství republiky pro jezdce na pony v disciplínách skoky a drezura, a to od 15. do 17. srpna. Do třetice pak Panská lícha bude začátkem září dějištěm mistrovství ČR ve všestrannosti pro družstva a veterány. Ve všestrannosti se bude o mistrovské medaile soutěžit hned na třech místech. Vedle Brna to budou areály v Borové, kde se utkají junioři a mladí jezdci od 19. do 21. září, a v Humpolci. Ten bude ve dnech 26. – 28. září klíčový pro kategorie seniorů, dětí a pony.

Chybět nebude v termínové listině ani mistrovství ČR ve spřežení. To se bude konat v Pardubicích první tři srpnové dny. Vytrvalostní jezdci kategorie seniorů budou bojovat o medaile 5. července v Borotíně a 24. srpna v Kolesech čeká šampionát juniory a mladé jezdce. Zbývajícími dvě mistrovská klání jsou ve voltiži a v reiningu. To voltižní proběhne koncem září v Albertovci, reiningové o dva týdny dříve v Kozlovicích.

Největší mezinárodní akcí se stane nejen pro skokový sport již zmíněné CSIO chystané na 13. – 15. června do nového Equine Sport Centra v Olomouci Lazcích. Ve skokové disciplíně se můžeme těšit ještě na tradiční CSI ve Zduchovicích. To proběhne ve dnech 8. až 11. května. Po jednom mezinárodním závodu bude mít všestrannost a drezura, přičemž oba se uskuteční v Brně na Panské líše. Závody všestrannosti kategorie CCI* jsou připravovány na 6. až 8. června, drezurní CDI3*-W bude následovat 14 dní poté. Jeden mezinárodní závod se chystá i ve voltiži, a to od 15. do 18. května ve Frenštátu pod Radhoštěm.

Nejvíce mezinárodních akcí je naplánováno ve spřežení. Jako první proběhne 24. – 27. dubna CAI v Kladrubech nad Labem. Následovat bude ve dnech 1. – 4. května CAI v Němčicích a v květnu se ještě uskuteční CAI v Polici nad Metují. Poslední mezinárodní závod pro vozataje připravují na 3. až 6. července pořadatelé v Nebanicích u Chebu.

Další podrobnosti najdete na www.cjf.cz.